Savivaldos šventėje – padėkų lietus!

Vietos savivaldos diena spalio 10-ąją Lietuvoje minima nuo 2007-ųjų metų.  Šią dieną galima laikyti savivaldybių tarnautojų profesine švente, tačiau kartu tai ir visų gyventojų  šventė, nes ką gali savivalda be bendruomenių, visuomeninių organizacijų, ūkininkų ir verslininkų, gyventojų palaikymo. Spalio 22 dieną Vietos savivaldos diena paminėta  Ignalinos rajono kultūros centre. Šventiniame renginyje įteiktos padėkos ir dovanos 54-iems savivaldai nusipelniusiems asmenims. Savivaldybininkams ir svečiams koncertavo atlikėja Austėja Lukaitė ir pianistė Gražina Zalatorienė.

Buvo pasidžiaugta, kad spalio 19 dieną Ignalinos rajono savivaldybės veikla įvertinta  Lietuvos savivaldybių asociacijos ,,Auksinių krivūlių“ apdovanojimų renginyje. ,,Auksinė krivūlė jai skirta už iniciatyvas gerinant bendruomenės saugumą. Šią nominaciją įsteigė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Buvo pažymėtas reikšmingas Ignalinos rajono savivaldybės indėlis ir pagalba valstybei valdant neteisėtų migrantų krizę.

,,Savivalda – tai dovana mums visiems. Dėkoju kiekvienam gyventojui, kiekvienai įstaigai ir organizacijai, visiems pagelbėjusiems savivaldybei ir bendradarbiavusiems sudėtingu laikotarpiu. Realybė ir šių dienų iššūkiai nesibaigė, bet šiandien norisi pasidžiaugti bendru darbu ir patirtimi, kurią įgijome. Būkime visi tvirti ir stiprūs, matykime geresnę ateitį, nes sunkumai praeis…“– kalbėjo meras Justas Rasikas.

Už nuopelnus savivaldai, bendradarbiavimą sprendžiant neteisėtų migrantų klausimus, teikiant pagalbą savivaldybei, užtikrinant viešąją tvarką meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė apdovanojimus įteikė Lietuvos kariuomenės vadui generolui leitenantui Valdemarui Rupšiui, taip pat Valstybės sienos apsaugos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams, Ignalinos policijos komisariato viršininkui. Kariuomenės vadas sakė, kad jam ir džiugu, ir miela dalyvauti šioje savivaldos šventėje: ,,Pandemijos ir migrantų krizės metu visi labai aiškiai pamatėme, ką reiškia valstybei savivalda ir koks tai rimtas ramstis. Savivaldybės atliko pagrindinį vaidmenį, be jų, be visų prisidėjusių žmonių jokia krizė nebūtų suvaldyta“. Buvo išklausytas renginyje negalėjusio dalyvauti  Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės vado Škarnulio sveikinimo įrašas, kuriame jis dėkojo savivaldybės vadovams už lyderystę ir priimtus drąsius sprendimus.

Už nuoširdų darbą rūpinantis neteisėtų migrantų apgyvendinimu, sprendžiant jų buities ir kitus svarbius klausimus dėkota Kazitiškio ir Linkmenų seniūnams, savivaldybės administracijos, seniūnijų darbuotojams. Už nuoširdų ir pasiaukojamą darbą pandemijos metu, pagalbą kitoms įstaigoms valdant COVID-19 pandemiją, darbą mobiliajame punkte bei veiklą teikiant paslaugas neteisėtiems migrantams dėkota Socialinių paslaugų centro, Visuomenės sveikatos biuro vadovams, specialistams, taip pat savivaldybės gydytojai.

Pasveikinti ir Ignalinos 155-ajam gimtadieniui skirtos akcijos ,,Mano darbas Ignalinai“ dalyviai, kurie savanoriavo karantino metu, tvarkė miesto aplinką, perdažė tiltą per Paplovinio ežerą, prisidėjo prie šventinės nuotaikos kūrimo, teikė savivaldybei naudingus pasiūlymus.  Iš viso Vietos savivaldos dienos proga apdovanoti 54 asmenys.  Apdovanojimai buvo tikrai gražus ir prasmingas gerų darbų, savanorystės ir pasiaukojimo sudėtingu laikotarpiu  įvertinimas.

parengė Lina Kovalevskienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: