AINA.LT nuotr.

Savivaldybė parėmė šešių knygų leidybą

Skatinant spaudinių leidybos projektų įvairovę, Panevėžio rajono gyventojų iniciatyvas ir naujas kultūrines idėjas, šešių knygų leidybai iš Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto skirta 2 tūkstančiai eurų.

Spaudinių leidybos projektų vertinimo komisija nutarė 100 eurų paremti Vidutės Emilijos Sereikienės eilėraščių knygą „Laisvės keliu“, skirtą Laisvės 25-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Tokia pat suma teko Onai Striškienei, ketinančiai leisti kraštotyros ir atsiminimų knygą „Varguose pakelta galva“, kurioje bus publikuojama rajono neįgaliųjų kūryba, pasakojimai apie Paįstrio krašto žmonių gyvenimą.

100 eurų skirta ir Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ eilėraščių knygos vaikams „Spalvinga vaikystė“ leidybai.

400 eurų paremta VšĮ Panevėžio kolegija, ketinanti išleisti knygą „Panevėžio kolegija – Mokytojų seminarijos tradicijų tęsėja“. Joje bus pasakojama apie Raguvos mokytoją Juozą Tamošiūną, kalbininką Juozą Balčikonį, Bygailių mokytoją rašytoją Aleksandrą Šilgalytę, Karsakiškio mokytoją Praną Tamošiūną, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės globotinį Antaną Kasperavičių, ramygalietį Kazimierą Masiliūną ir kitas krašto kultūrai ir istorijai nusipelniusias asmenybes.

„Versmės“ leidykla knygos „Ramygala“ leidybai gavo 600 eurų. Tai bus monografija apie šį vienintelį Panevėžio rajono miestą, jo istoriją, kultūrą, tradicijas, nusipelniusius žmones.

700 eurų skirta Saulutės Genovaitės Markauskaitės-Rėgalienės sudarytai knygai „Skulptorius Bernardas Bučas“.

Dalinis finansavimas konkurso būdu jau trečius metus iš eilės skiriamas projektams, kurie skatina įvairių Panevėžio rajono gyventojų grupių (neįgalių, pagyvenusių žmonių, jaunimo ir kitų) saviraišką, kūrybą ir kultūrinį užimtumą, užtikrina meno paveldo ir kultūrinio atminimo išsaugojimą.

Spaudinių leidybos projektams iš dalies finansuoti iš Savivaldybės biudžeto lėšų gali būti prašoma ne daugiau kaip 80 procentų bendros projekto vertės.

 

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: