Savivaldybė privalės atlyginti biržiečiui automobilio remonto išlaidas

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai išnagrinėjo biržiečio A. V. ieškinį Biržų rajono savivaldybės administracijai ir kelius prižiūrinčiai įmonei. Vairuotojo prašymas tenkintas iš dalies, iš savivaldybės priteista atlyginti visas automobilio remonto išlaidas ir 150 eurų neturtinės žalos.

Dar viena byla dėl apgadinto automobilio Vėjo gatvėje Biržuose dar nagrinėjama teisme.  

Kaip teigiama išnagrinėtos bylos medžiagoje, A. V. važiuodamas automobiliu Tiškevičių gatve Biržuose per kelio pralaidą, kurios asfaltas įdubęs, automobilio apatine dalimi kliudė asfaltą, prakirto variklio karterį, išbėgo variklio tepalai.

Savivaldybė neigė, kad minėtoje kelio atkarpoje yra duobė, o tik nežymus įdubimas ir atsisakė atlyginti žalą. Ji nurodė, kad už kelių priežiūrą yra atsakinga įmonė su kuria savivaldybė sudariusi sutartį. Į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai patvirtino tepalų dėmes ir asfalto nubrozdinimus, kad nebuvo apie duobes įspėjančio kelio ženklo (stovi tik greičio ribojimo ženklas).

Teismas atsižvelgęs į visas bylos aplinkybes, nustatė, kas ieškinys tenkintinas iš dalies. Iš Biržų rajono savivaldybės administracijos priteista atlyginti vairuotojui 143,59 Eur turtinės ir 150 Eur neturtinės žalos atlyginimo (dėl laikinai kilusių nepatogumų) bei 215 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Gatves prižiūrinčiai įmonei nebuvo duotas rašytinis nurodymas dėl minėtos gatvės remonto, todėl ji nėra atsakinga už automobiliui atsiradusią žalą, jos bylinėjimosi išlaidas turės padengti ieškovas.

Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: