Savivaldybė stiprina korupcijos prevenciją

Patvirtinta 2016–2018 m. Panevėžio miesto savivaldybės korupcijos prevencijos programa (KPP) ir įgyvendinimo priemonių planas.

Jais siekiama didinti visuomenės nepakantumą korupcijai, užtikrinti veiksmingą ilgalaikių antikorupcinių priemonių sistemą stiprinant savivaldos, švietimo, kultūros ir kt. darbuotojų, jaunimo, kitų bendruomenės narių antikorupcinį švietimą.

„Į KPP įtrauktos priemonės, kuriomis sieksime efektyvesnio, skaidresnio, labiau į gyventojus orientuoto Savivaldybės valdymo. Norime, kad didėtų žmonių pasitenkinimas savivaldos teikiamomis paslaugomis, jos taptų prieinamesnės ir būtų gaunamos ne tik Savivaldybėje, bet ir bibliotekose – internetu. Norime, kad gyventojai įvardytų ir praneštų apie galimus korupcijos faktus. Taip pat sieksime skaidrinti viešųjų pirkimų procedūras, šviesti gyventojus – ypač jaunimą“, – sako meras Rytis Račkauskas.

Siekiant gerinti gyventojų aptarnavimą, žmonėms bus suteikta galimybė anoniminėse anketose pareikšti savo nuomonę apie juos aptarnavusių Savivaldybės administracijos tarnautojų ir darbuotojų pagirtiną ar netinkamą elgesį.

Bus sukurta miesto biudžeto išlaidų ir pajamų viešinimo sistema – gyventojai kartą per pusmetį interneto tinklalapyje www.panevezys.lt informuojami apie pajamas ir išlaidas.

Savivaldybės interneto svetainėje bus skelbiamos ne tik savivaldos institucijų, struktūrinių padalinių vadovų ir pavaduotojų, valstybės tarnautojų, Tarybos narių viešųjų ir privačių interesų deklaracijos, bet ir Tarybos narių bei jų šeimos narių turto deklaracijos.

Savivaldybės įmonės savo interneto svetainėse privalės skelbti informaciją apie suteiktą paramą, t. y. atsiskaityti, kam ir pagal kokius kriterijus ji buvo skirta.

Bus viešai skelbiama apie tarnybinių Savivaldybės, jos įmonių ir įstaigų automobilių naudojimą. Sudaryta galimybė Savivaldybės vadovams ir Tarybos nariams viešinti susitikimus su lobistais ir interesų grupėmis – www.panevezys.lt sukurta duomenų bazė.

Visuomenei bus prieinamos Savivaldybės duomenų bazės – informacija apie valdomą nekilnojamąjį turtą ir jo sandorius, viešų susitikimų protokolus, vykdomus ir planuojamus projektus, viešuosius pirkimus, statybos leidimus ir pan.

Gyventojams bus aktyviau viešinama informacija apie internetu Savivaldybės teikiamas paslaugas, bibliotekininkai mokys žmones, kaip jomis naudotis.

Siekiant užtikrinti didesnį viešųjų pirkimų skaidrumą, daugiau bus perkama per Centrinę viešųjų pirkimų sistemą. Toliau bus įrašomi viešųjų pirkimų komisijos posėdžiai, per kuriuos susipažįstama su tiekėjų pasiūlymais, o perkamų prekių ir paslaugų vertė didesnė kaip 36,3, o darbų – 181,5 tūkst. Eur.

Siekiant stiprinti jaunimo sąmoningumą, pilietiškumą į ugdymo procesą bus įtraukiamas antikorupcinis švietimas, organizuojami mokymai pedagogams. Ir toliau vyks antikorupciniai konkursai, akcijos, projektai.

Panevėžiečiams primename: apie galimus teisės aktų pažeidimus ir korupcijos pasireiškimą kviečiame pranešti nemokamu korupcijos prevencijos tel. 8 800 22880.

Daugiau informacijos apie KPP – www.panevezys.lt – Korupcijos prevencija.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: