Savivaldybei pavaldžias Panevėžio sveikatos priežiūros įstaigas ketinama sukišti į vieną katilą

Panevėžio miesto savivaldybėje ir miesto visuomenėje vis garsiau kalbama apie atriedančią sveikatos priežiūros įstaigų, kurių steigėja yra savivaldybė, reformą. Ketinama įkurti Bendruomenės sveikatos centrą, o po jo sparneliu sukišti Nemuno gatvėje tame pačiame pastate veikiančius Panevėžio miesto polikliniką bei Fizinės sveikatos ir reabilitacijos centrą, Respublikos gatvėje esančią Panevėžio odontologijos polikliniką ir M.Tiškevičiaus gatvėje įsikūrusią Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę.

Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos poskyrio vedėjas Mindaugas Burba teigė, kad apie kokius nors sprendimus kalbėti dar anksti, nes kol kas tik svarstomos įvairios galimybės, į diskusiją įraukiamos sveikatos priežiūros įstaigos, politikai. Anot jo, dabar svarstomos Bendruomenės sveikatos centro steigimo galimybės, tačiau dar nekalbama apie tam tikrų įstaigų sujungimą, prie kurio galėtų jungtis ir privačios klinikos.

M.Burbos teigimu, visgi galutinį sprendimą dėl sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformos priims taryba, tačiau jis taip ir neatsakė, kada šis klausimas bus perduotas politikams svarstyti.

Sveikatos reikalus kuruojantis miesto mero pavaduotojas Lauras Jagminas irgi tvirtino, kad kol kas nieko nenuspręsta, net nesudaryta darbo grupė, o prieš ką nors nusprendžiant viskas turi būti gerai išdiskutuota.

L.Jagmino žodžiais, kol kas reformą tik pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, tačiau kol kas nėra net jos aprašo, o savivaldybės turės pasirinkti jiems priimtiniausią modelį.

Mero pavaduotojas Lauras Jagminas

„Nieko konkretaus ne tik nenuspręsta, bet ir nežinoma, todėl be reikalo visuomenėje keliamas ažiotažas. Nesuprantu kam kilo mintis į vieną krūvą suplakti ir Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Kas nors konkrečiau bus žinoma tik spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje“,- sakė L.Jagminas.

Konservatorių frakcijos seniūnė Indiana Grigienė sakė, kad dėl numatomos reformos yra daugiau neaiškumų negu žinių. Anot jos, keistai skamba savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos atsakymas, jog kol kas nieko neaišku, tačiau pinigai jau paskaičiuoti ir reformai reikės aštuonių milijonų eurų.

Indiana Grigienė

„Bendravome su privačiu medicinos priežiūros paslaugas teikiančiu sektoriumi, prie kurio prisirašę apie 70 procentų pacientų, todėl labai nepatiko Miesto poliklinikos vadovo postringavimai, kad kambaryje įsikūrę šeimos gydytojų kabinetai neverti klinikų vardo. Pati esu prisirašiusi prie tokio kabineto ir gaunu visas paslaugas, bei esu labai patenkinta. Dabar gi norima padaryti kažkokį antstatą, kuris tas įstaigas net nežinia kaip kuruotų. Pinigai turėtų būti skirstomi tiek valstybinėms, tiek privačioms įstaigoms pagal rentabilumą ir teikiamų paslaugų apimtis. Nemanau, kad taip būtų galima reanimuoti nuostolingai dirbančią polikliniką prie jos prijungus rentabiliai dirbančias įstaigas“,- kalbėjo I.Grigienė.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė teigė numatomą reformą vertinanti labai atsargiai ir šiek tiek su neigiamu atspalviu.

Gema Umbrasienė

„Gąsdina tai, kad reforma pradedama greituoju būdu ir tekalbama tik apie įstaigų centralizavimą ir pinigų padalijimą. Svarbu, kad tarp savivaldybės, valdiškų ir privačių sveikatos priežiūros įstaigų vyktų dialogas ir bendradarbiavimas. Būtų nesuprantama jėgos būdu sujungti įstaigas, jų valdymą perduoti į vienas rankas ir taip reguliuoti pacientų srautus“,- sakė G.Umbrasienė.

Frakcijos „Kartu“ seniūnė Viktorija Polzunovaitė sakė, jog jai susidarė įspūdis, kad reforma vykdoma dėl įstaigų optimizavimo ir dar remiasi netiksliais pinigų skaičiavimais. Anot jos, dabar iškeliama mintis kažką optimizuoti, tačiau visiškai nekalbama apie įsisenėjusias problemas, kai žmonės neprisiskambina norėdami užsiregistruoti pas specialistą, o jei prisiskambina, vizito turi laukti kelis mėnesius.

Viktorija Polzunovaitė

„Trūksta dialogo su specialistais, miesto ir aplinkinių rajonų gyventojais. Visiškai nekalbama apie paslaugų prieinamumo gerinimą, nors niekam nebe paslaptis, kad jau trūksta ne tik gydytojų, bet ir slaugytojų“,- sakė V.Polzunovaitė.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: