Savivaldybei siūlo steigti Žmonių su negalia reikalų tarybą

Panevėžio miesto savivaldybėje lankėsi Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus vadovė Irma Zabulionytė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė ir kiti neįgaliųjų atstovai. Susitikimo metu aptartos idėjos, kaip Panevėžį padaryti draugiškesnį žmonėms su negalia.

„Socialinė sritis – jautri tema, kuriai visuomet skiriame daug dėmesio, stengiamės įsiklausyti, išgirsti ir rasti geriausius sprendimus. Pagalba šeimai, žmonėms su negalia yra vienas iš mūsų prioritetų. Nuolat skiriame didelį dėmesį infrastruktūros, kuri būtų pritaikyta žmonėms, turintiems specialiuosius poreikius, sukūrimui ar jau esamos tobulinimui. Esame pasirašę memorandumą, kuriuo įsipareigojome per metus atnaujinti bent vieną švietimo įstaigą, ją pritaikant neįgaliesiems ir šio įsipareigojimo laikomės. Kryptingai dirbdami stengiamės pritraukti kiek įmanoma daugiau finansavimo, kad galėtume užtikrinti mieste saugumą, patogumą visiems jo gyventojams be išimties. Todėl džiaugiuosi, kad įsitraukiate į sprendimų paieškas ir tikiuosi, kad mūsų bendradarbiavimas tik stiprės“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Neįgaliųjų iniciatyvinės grupės narės pasiūlė Savivaldybėje įsteigti Žmonių su negalia reikalų tarybą, kuri kauptų, aptartų, sistemintų žmonėms su negalia aktualius klausimus ir padėtų formuoti Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos politinę darbotvarkę. „Tokios tarybos jau veikia daugumoje Lietuvos savivaldybių. Tai galėtų būti pirmas žingsnis Panevėžyje, siekiant užtikrinti miesto infrastruktūros pritaikymo visiems gyventojams. Esu dėkinga už mums skirtą laiką ir konstruktyvų dialogą“, – susirinkimo metu teigė I. Zabulionytė.

„Prieš kelis metus Savivaldybė išreiškė iniciatyvą įsteigti Žmonių su negalia reikalų tarybą. Gaila, kad tada ši iniciatyva nesulaukė jūsų palaikymo, todėl labai džiaugiuosi, kad ši idėja grįžta į mūsų darbotvarkę. Nuo kalbų pereikime prie darbų. Laukiame jūsų pasiūlytų atstovų Žmonių su negalia reikalų tarybos nuostatams sukurti. Drauge dirbdami numatysime atstovavimo ir darbo principus, pagal kuriuos galėsite deleguoti savo atstovus. Džiaugiuosi konstruktyviu bendradarbiavimu. Visada sakau, kad Savivaldybėje nėra barjerų, durys visada atviros visiems Panevėžio gyventojams“, – sakė meras R. Račkauskas.

Susitikimo metu nutarta bendradarbiaujant parengti nuostatus ir patvirtinus juos miesto taryboje įsteigti Žmonių su negalia tarybą. Taip pat aptartos neįgaliųjų atstovų keliamos problemos ir jų sprendimo būdai.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: