AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Savivaldybėje atidaryta fotomenininkės I. Giedraitienės paroda

Savivaldybės I aukšto fojė atidaryta žymios fotomenininkės Irenos Giedraitienės paroda „Foto skrynia“.

„Mane visada žavėjo ir žavi Jūsų paprastumas bei nuoširdumas. Laikykite kuo ilgiau fotoaparatą savo rankose ir fotografuokite. Linkiu jums kuo geriausios sėkmės ir sveikatos“, – parodos atidaryme linkėjo mero pavaduotojas Petras Luomanas.

Parodoje „Fotoskrynia“ fotomenininkė Irena Giedraitienė pristato savo fotografijų seriją, kurtą dar 8-ąjame praeito amžiaus dešimtmetyje. Tiesa, į parodos kolekcija įsiterpė ir po vieną 1956 m. bei 2015 m. kurtą darbą, tačiau visos jos sudaro bendrą, nuoseklų pasakojimą.

Nuotraukose užfiksuoti vaizdai lyg ir nėra kuo nors išskirtiniai, regis, tai paprasčiausios to meto gyvenimo akimirkos. Tačiau, kad ir kaip lengvai jos atrodytų, vis tik yra ypatingai  iškalbingos ir įtaigios. Tai skiriamasis Irenos Giedraitienės kūrybos bruožas – kalbėti paprastai, bet įtikinamai.

Kiekvienas kadras sodriai pripildytas gyvenimo: vaikų žaidimai, kolektyvų susibūrimai, įvairios buities akimirkos, įskaitant ir laidotuvių apeigas, visa tai dabar mus pasiekia jau kaip gerai subrandintas būtojo laiko ekstraktas.

Fotomenininkė Irena Giedraitienė, vienintelė lietuvė moteris yra laimėjusi prestižinį pasaulinio spaudos fotografijų konkurso „World Press Photo“ prizą Aukso akį ir pirmąją „Bendrųjų įvykių“ kategorijos vietą.

 

Komunikacijos skyrius

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button