Savivaldybėje bus diegiama LEAN sistema?

Šią savaitę Panevėžio miesto savivaldybės vadovams bei savivaldybės administracijos skyrių vedėjams pristatyta LEAN sistema. Projekto “Liekna Vyriausybė” („Lean Government“) autorius Dr. Modestas Gelbūda ir Vidas Petraitis, “Lieknos vadybos” ekspertas, UAB “Efektyvūs procesai” direktorius dalinosi gerąja patirtimi taikant “Lean” metodus viešajame sektoriuje.

„Lieknos vadybos (“Lean”) sąvoka – tai sistema koncepcijų, principų ir technikų, naudojamų kurti ir pateikti didžiausią vertę vartotojo perspektyvos prasme, išnaudojant mažiausiai išteklių“, – taip šią sistemą apibūdina Modestas Gelbūda ir Vidas Petraitis.
Savivaldybės vadovams ir darbuotojams buvo pristatytas „Lean“ sistemos Kaizen metodo diegimas Sodroje. Kaizen Teian – nuolatinis tobulėjimas. Šio metodo tikslas – įtraukti visus organizacijos darbuotojus į nuolatinį siekį tobulėti ir gerinti organizacijos procesus. Šis metodas suteikia galimybę kiekvienam darbuotojui teikti pasiūlymus, kurių dėka būtų didinamas darbo vietos produktyvumas, šalinami nuostoliai, gerinama sauga ir kokybė.

„Gamyboje gimęs „Lean“ metodas vis plačiau taikomas viešajame sektoriuje. Lietuvoje šiuo keliu eina Mokesčių inspekcija, Sodra. Gal ateityje ir Panevėžio miesto savivaldybė galėtų pasinaudoti šiuo metodu gerindama gyventojų aptarnavimo kokybę bei didindama produktyvumą“, – sakė šio pristatymo iniciatorius mero pavaduotojas Aleksas Varna.

“Raktas į sėkmę: turėti sistemą, kuri parodo procesų problemas. Taip pat žmonių sistemą, kuri paruošia darbuotojus būti gebančiais ir norinčiais problemas identifikuoti bei spręsti“ – taip apie „LEAN“ esmę atsiliepia “Toyota Culture” atstovai Jeffry Liker & Michael Hoseus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: