AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Savivaldybėje nemokama teisinė pagalba suteikta 1628 žmonėms

Panevėžio miesto savivaldybė primena, kad priimamojo 102 kabinete teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba.

Tai teisinė informacija, konsultacijos ir teisinio pobūdžio dokumentų valstybės ir savivaldybių institucijoms rengimas. Prireikus būsite nukreipti gauti valstybės teikiamą antrinę teisinę pagalbą.

2018 m. Savivaldybėje pirminė teisinė pagalba suteikta 1628 panevėžiečiams. Daugiausia konsultuota civilinės teisės ir proceso (paveldėjimo, prievolių, notarų ir antstolių veiklos, civilinio proceso, ikiteisminio ginčių sprendimo, daiktinės teisės ir kt.) klausimais – kreipėsi 670 gyventojų.

Antroji pagal aktualumą buvo šeimos teisė (santuokos sudarymas ir nutraukimas, gyvenimas atskirai, sutuoktinių turtinės teisės ir pareigos, šeimos narių tarpusavio išlaikymas, kitos vaikų bei tėvų tarpusavio teisės ir pareigos, tėvystės nustatymas ir pripažinimas, globa ir įvaikinimas). Ja domėjosi 533 panevėžiečiai.

Toliau – baudžiamoji teisė ir procesas (201 interesantai), administracinė teisė ir procesas – nuobaudos, mokestiniai santykiai, valstybinių institucijų apskundimas ir pan. (104), darbo teisė – užmokestis, garantijos, kompensacijos, sutarties pabaiga, darbuotojų sauga ir pan. (56), socialinės apsaugos teisė (39), žemės teisė (10), nuosavybės teisių atkūrimas (2). 13 žmonių padėta kitais teisės klausimais.

Parašyta 570 prašymų gauti antrinę teisinę pagalbą, parengti 36 dokumentai valstybinėms institucijoms.

Primename: pirminės teisinės pagalbos kviečiame kreiptis mieste gyvenamąją vietą deklaravusius žmones, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų. Atėję pateikite asmens dokumentą. Tel. pasiteirauti 50 13 64.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button