Savivaldybės kontrolierius turi žavią pagalbininkę

Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyboje šią vasarą dirbti pradėjo vyriausioji specialistė.

Sužinoti apie pokyčius padėjo… grožis

Galima pajuokauti, kad dabar savivaldybės įstaigų vadovai vyrai veiklos kontrolės galės laukti su džiaugsmu. Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyboje dirbti pradėjusi vyriausioji specialistė neabejotinai yra labai daili moteris. O grožio, kaip žinia, nereikėtų uždaryti kabinete. Buvusi savivaldybės Biudžeto skyriaus vyriausioji specialistė dabar atliks įvairių savivaldybės įstaigų auditą. Čia pajuokavimai turėtų ir baigtis, jeigu ne juokinga aplinkybė, padėjusi sužinoti apie pasikeitimus savivaldybėje.

Iškilmingame savivaldybės tarybos posėdyje pradėjus domėtis, kokias pareigas Latvijos savivaldybėje užima šalia Aizkrauklės mero sėdinti gražuolė, teko suglumti. Paaiškėjo, kad tai yra Biržų rajono savivaldybės Kontrolės tarnybos darbuotoja. Ir ne iš kaimyninės šalies atvykusi persona, o mūsų rajono savivaldybės Biudžeto skyriuje dirbusi vyriausioji specialistė Žaneta Eriksonienė.

Tad miesto šventė ne tik leido išvysti naujomis spalvomis švytinčią pažįstamą moterį, bet ir suteikė informacijos apie pokyčius savivaldybės administracijoje. Jeigu ne tas iškilmingas posėdis, tai nežinia, kada visuomenė būtų informuota apie papildytą savivaldybės kontrolierių komandą.

Konkurso nereikėjo

Apie naują specialistę „Šiaurės rytai“ po švenčių teiravosi savivaldybės kontrolieriaus Žilvino Juočio. Jis nustebo, kad niekur iki šiol nebuvo paskelbta apie papildytą Kontrolės ir audito tarnybą.

Kontrolierius priminė, kad Biržų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje yra numatytas maksimalus 3 pareigybių skaičius (kontrolierius ir 2 vyriausieji specialistai). Daugiau kaip 5 metus etatai nebuvo užpildyti.

Praėjusių metų pradžioje iš darbo išėjo buvusi kontrolierė Janina Rožienė. Pasinaudojus Valstybės tarnybos įstatymo suteikta teise kontrolierė J. Rožienė buvo pervesta į Panevėžio miesto savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybą.

J. Rožienė savivaldybės veiklą ilgą laiką kontroliavo viena. Jai išvykus septynis mėnesius Biržų rajono savivaldybės kontrolės tarnyba buvo „nulinė“.

2014 metų birželį konkursą kontrolieriaus pareigoms laimėjęs Ž. Juočys taip pat metus dirbo vienas. Tik 2015 metų birželio 30 dieną į kontrolieriaus vadovaujamą tarnybą atėjo dirbti Ž. Eriksonienė. Jos pareigos – vyriausioji specialistė.

Ž. Eriksonienė nuo 2010 metų gruodžio dirbo savivaldybės Biudžeto skyriuje. Šią vasarą ji buvo perkelta į tokio pat lygio ir kategorijos (A lygis, 10 kategorija) pareigas savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyboje. Specialistė turi 3 kvalifikacinę klasę.

Galimybę perkelti darbuotoją į kitas tos pačios ar žemesnės kategorijos pareigas toje pačioje ar kitoje valstybės bei savivaldybės institucijoje ar įstaigoje numato Valstybės tarnybos įstatymas. Perkėlimas galimas, kai yra laisvų vietų ir kai to prašo pats tarnautojas. Gali būti sukeistos dviejų tos pačios kategorijos karjeros valstybės tarnautojų pareigos, jeigu jie to prašo.

Pasak kontrolieriaus Ž. Juočio, priimti naują darbuotoją buvo galima tik gavus papildomą finansavimą.

„Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai numatytuose asignavimuose papildomų lėšų darbo užmokesčiui vyriausiojo specialisto pareigybei buvo skirta šių metų vasarį, kai savivaldybės taryba patvirtino 2015 metų savivaldybės biudžetą“, – sako savivaldybės kontrolierius.

A lygio 10 kategorijos tarnautojo atlyginimas yra apie 626 Eur.

Už trečią kvalifikacinę klasę mokamas 15 proc. priedas. Taip pat priedas mokamas už tarnybos Lietuvos valstybei stažą (3 procentai pareiginės algos už kiekvienus trejus tarnybos metus).

Studijuos magistrantūroje

Iš pradžių buhalterinės apskaitos specialisto diplomą gavusi, vėliau Vilniaus universitete ekonomikos studijas baigusi Ž. Eriksonienė šiais metais pradeda magistrantūros studijas. Naujoji savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos darbuotoja Mykolo Romerio universitete studijuos veiklos auditą. 39 metų Ž. Eriksonienė – biržietė, baigusi Kaštonų vidurinę mokyklą. Šeima turi sūnų, šiais metais baigusį vidurinę mokyklą ir pasirengusį studijuoti teisę.

 

Alfreda Gudienė

Nuotraukoje: Kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Žaneta Eriksonienė.

siaures_rytai

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: