Aukštaitijos naujienosBiržai

Savivaldybės vadovai aptarė kilusius konfliktus Biržų ligoninėje

Rugsėjo 17 dieną rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir mero pavaduotoja Astra Korsakienė susitiko su VšĮ Biržų ligoninės direktoriumi Petru Bimba ir aptarė situaciją dėl Ligoninės terapijos skyriuje kilusio konflikto su ligonio artimaisiais, kuriems nepriimtina buvo gydymo taktika. Ši situacija buvo aprašyta spaudoje – išsamiai pateikta ligoniui artimo žmogaus nuomonė.

Rajono vadovams rūpėjo patiems išgirsti Ligoninės vadovų ir darbuotojų poziciją šiuo ir kitais panašiais atvejais.

Direktorius P. Bimba situaciją aiškino taip: minėtas ligonis į Ligoninę buvo paguldytas vakare, jį atvežė greitoji pagalba. Anot P. Bimbos, ligonis tuo metu skundėsi galvos svaigimu, budintis gydytojas nusprendė paguldyti ligonį stebėti ir gydyti. Kitą rytą pasirodė pirmieji insulto požymiai. Konsultavusi specialistė skyrė gydymą, gydymo taktiką aptarė su artimaisiais, buvo taikoma standartinė išeminio insulto gydymo schema, atsižvelgiant į paciento būklę, nuolat vartojamus vaistus, esamus susirgimus. Kitą dieną turėjo būti atliktas tyrimas kompiuteriniu tomografu. Anot P. Bimbos, ligonio būklė neblogėjo, buvo stabili, gydymas buvo taikomas, o pavakare į Ligoninę atėjęs ligoniui artimas žmogus pareikalavo vežti ligonį į Panevėžio respublikinę ligoninę,  šito reikalavo necenzūriniais žodžiais, įžeidinėdamas slaugytojas, žadėdamas skųstis spaudai. Sukeltas triukšmas išgąsdino kitus ligonius.

Budintis gydytojas, nenorėdamas eskaluoti konflikto, iškvietė greitąją pagalbą ir ligonį išsiuntė į Panevėžio respublikinę ligoninę. P. Bimba kalbėjo, kad biržiečiai medikai kitą dieną skambino į Panevėžio ligoninę, teiravosi apie išgabento ligonio būklę ir išgirdo, kad Biržų medikų diagnozė buvo teisinga, gydymas tęsiamas, komplikacijų nėra.

Meras V. Jareckas kalbėjo, kad tokie konfliktai menkina Biržų ligoninės įvaizdį, gąsdina žmones prasta gydymo kokybe, dėmesio pacientui trūkumu. P. Bimba kalbėjo, kad negalima dėl šio konflikto kaltinti medikų: jie dirbo savo darbą. Anot Ligoninės direktoriaus, šiandien ir gydytojai, ir slaugytojos vis dažniau susiduria su agresyviais, piktais, viską žinančiais ir išmanančiais pacientais bei jų artimaisiais, tad geranoriški santykiai su kai kuriais iš jų, paciento, jo artimųjų ir medikų bendradarbiavimas yra neįmanomas. Agresyvius ir linkusius nepagrįstai kaltinti medikus pacientus Priėmimo skyriuje padėjo sudrausminti vaizdo kameros ir sutartis su saugos tarnyba. Atrodo, kad vaizdo kameros jau reikalingos visuose Ligoninės skyriuose.

Mero pavaduotoja A. Korsakienė kalbėjo apie tai, kad slaugytojos, gydytojai neturėtų veltis į ginčus ir konfliktus su pacientais ir jų artimaisiais, o dirbti taip, kaip numatyta jų pareiginiuose nuostatuose. Jei ligonio artimieji trukdo dirbti, kelia sumaištį, plūsta darbuotojus, reikia kviesti policijos pareigūnus, kurie užfiksuos tikrą situaciją.

A. Korsakienė kalbėjo, kad išgyventi konfliktines situacijas darbe ir nepatirti itin neigiamo psichologinio poveikio padėtų specialūs streso ir konfliktų valdymo mokymai. Direktorius P. Bimba žadėjo su kolektyvu aptarti šią ir kitas panašias situacijas, priminti slaugytojoms jų pagrindines pareigas. Direktorius pritarė, kad psichologinių žinių darbuotojams konfliktinėse situacijoje trūksta ir pažadėjo organizuoti streso valdymo ir konfliktų sprendimo mokymus Ligoninės personalui.

Susitikime buvo aptarti Ligoninės finansavimo, įrangos atnaujinimo reikalai, kitos Ligoninės aktualijos.

Biržų rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close