Anykščių TIC nuotr.

Savivaldybėse populiarėja nuotolinis darbo būdas

Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pastebi, kad Lietuvos įstaigos, ypač regioninės, vis dažniau konkursų į valstybės tarnybą skelbimuose nurodo galimybę dirbti nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu.

Covid-19 pandemija visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, sukėlė tikrą nuotolinio darbo revoliuciją. Gyvenimui grįžtant į įprastas vėžes, visgi ne visi darbuotojai grįžta į biurus. Prie darbuotojų noro dirbti nuotoliniu ar iš dalies nuotoliniu būdu prisitaiko ne tik verslas, bet ir viešasis sektorius. Viena iš tokių įstaigų – Anykščių rajono savivaldybės administracija.

„Anykščiai – patraukli vieta įsikurti tiek jaunimui, tiek šeimoms, tiek vyresniems žmonėms. Gražus, tvarkingas, ramus miestas, turtingas kultūrinis gyvenimas, nuostabi gamta. Taip pat esame patogiu atstumu nuo didžiųjų miestų: Vilniaus, Panevėžio. Visgi neslėpsime – pritraukti naujus darbuotojus, valstybės tarnautojus nėra lengva, – pasakoja Marijus Paužuolis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas. – Todėl nuotolinis darbas tampa tokių įstaigų kaip mes kasdienybe. Žinoma, jis įmanomas ne visose pozicijose, bet ten, kur darbo pobūdis leidžia, plačiai jį taikome. Štai ir dabar esame paskelbę konkursą į labai įdomią poziciją – Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėjo ir keletą kitų. Taip pat bus galima dirbti iš dalies nuotoliniu būdu. Iš tikrųjų net ir valstybės tarnyboje galima derėtis, tartis – žiūrime lanksčiai ir pagal galimybes prisitaikome prie darbuotojų norų ir poreikių.“

Valstybės tarnybos departamento Atrankų skyriaus vedėjas Aistis Rusteika sako, kad pastaruoju metu departamentas sulaukia nemažai įstaigų paklausimų, kas ir kiek valstybės ir savivaldybių įstaigose gali dirbti nuotoliniu būdu pasibaigus pandeminei situacijai. Pasak jo, teisės aktai konkrečių apribojimų nenustato. Svarbiausi kriterijai dirbant nuotoliniu būdu – kad tam nesudarytų kliūčių veiklos pobūdis ar specifika bei nenukentėtų valstybės tarnautojo atliekamų funkcijų kokybė ir efektyvumas.

Nuotolinis ar iš dalies nuotolinis darbo būdas gali būti nustatomas valstybės tarnautojui prašant ir į pareigas priimančiam asmeniui pritarus. Šį susitarimą tiek viena, tiek kita pusė bet kada gali atšaukti, esant teisės aktuose nurodytoms sąlygoms, pavyzdžiui, pastebėjus, kad dėl to nukenčia darbo kokybė, ar pačiam valstybės tarnautojui nusprendus grįžti dirbti įprastu būdu – įstaigoje.

Neretai įstaigoms kyla klausimas, kaip apie galimybę dirbti nuotoliniu būdu patogiau informuoti pretendentus skelbiant konkursą. „Mes rekomenduojame įstaigoms skelbiant konkursus Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje galimybę dirbti nuotoliniu būdu nurodyti skiltyje „Informacija apie įstaigą“. Siūlome tokias formuluotes kaip „galimybė dirbti nuotoliniu būdu“; „galimybė dirbti nuotoliniu būdu iš bet kurios Lietuvos vietos“. Pretendentams kilus klausimų, visada verta susisiekti su Valstybės tarnybos departamentu ar tarnautojo ieškančios įstaigos personalo padaliniu ir pasidomėti būsimomis darbo sąlygomis“, – sako Valstybės tarnybos departamento atstovas A. Rusteika.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: