Savų dūdų muzika – saviems žiūrovams

Savas žmogus, savi namai… Žodis „savas“ kuria asmeniškumo, jaukumo, artumo jausmą. Artumo atmosfera vyravo ir praėjusio penktadienio „Dūdų vasaros“ muzikinio projekto koncerte – miestui grojo pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ (dirigentas Laimutis Raziūnas), o akį džiugino kolektyvo šokėjos (vadovė Diana Čiobanu).

Smagu, kai festivalį aplanko svečiai iš kitų miestų ar šalių, tačiau kai groja savi, kyla malonus pasididžiavimas, net jei žinoma, kad koncertuoti savam žiūrovui savame mieste visada sunkiau. Sakoma, kad namuose pranašu nebūsi, tačiau šis posakis „Dūdų vasaros“ gerbėjams negalioja. Galbūt vienas žiūrovas savą kolektyvą lygina su kitais, vertina griežčiau, kritiškiau, kitas – atvirkščiai, palaiko labiau nei atvykusius iš tolimesnio krašto, bet trečiam tiesiog norisi pasiklausyti geros muzikos. O jos koncerte netrūko. Skambėjo Naohiro Iwai, Masato Myokoin aranžuotės, populiarūs lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

,,Panevėžio garsas“ – vienas iš reprezentacinių Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų, gyvuojantis nuo 1962 m., tad šiais metais orkestrui sukanka 55-eri.

Rugpjūčio 25 d. 17 val. koncertuos Panevėžio r. Šilagalio kultūros centro vario dūdų orkestras „Sklepučini“ (vadovas Vilmantas Vapsva). Tai ne paskutinis projekto renginys.

Su vasara „Dūdų vasara“ nesibaigia. Festivalis tęsis dar visą rugsėjį. Organizatoriai, išgirdę neramias kalbas, neva „Dūdų vasara“ baigiasi, suskubo žiūrovą nuraminti ir atskleidė visų rugsėjo mėnesį grosiančių stipriausių Lietuvos kolektyvų pavadinimus, į ką žiūrovai atsakė plojimais. O festivalio uždarymui jau paruošta staigmena.

Malonių akimirkų su besitęsiančia „Dūdų vasara“!

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Gintaro Viksvos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: