SEB bankо klientai lizingu įsigyja dvigubai daugiau naujų automobilių nei naudotų

Pirmą šių metų ketvirtį SEB bankas Lietuvoje padėjo lizingu įsigyti 1843 naujus ir naudotus automobilius. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, per pirmus šių metų mėnesius bankas finansavo 10 proc. daugiau automobilių įsigijimų. Naujų automobilių pirkimo lizingu sutarčių dalis buvo du kartus didesnė už naudotų.

„Prieš porą metų fiksavome lūžį, kai naujų automobilių lizingas pasivijo ir pralenkė naudotų. Šiemet pastebime akivaizdžią naujų automobilių dalies persvarą. Tai rodo, kad ir verslo, ir privatūs klientai yra vis labiau linkę įsigyti naujas transporto priemones“, – sako SEB banko Lizingo departamento direktorius Saulius Mickus.

Bendra privačių ir verslo klientų naujų automobilių lizingo suma siekė 34,94 mln. eurų ir buvo 15 proc. didesnė, lyginant su pirmu praėjusių metų ketvirčiu. Bendra naudotų automobilių lizingo finansavimo suma pirmą šių metų ketvirtį viršijo 7 mln. eurų ir buvo beveik 12 proc. didesnė už pirmo praėjusių metų ketvirčio sumą.

Vidutinė lizingo suma naujam automobiliui įsigyti siekė vidutiniškai per 21,5 tūkst. eurų – 380 eurų daugiau negu pernai, o naudoto automobilio lizingo suma buvo 14,1 tūkst. eurų – 1167 eurais didesnė negu pirmą 2018 metų ketvirtį.

Banko duomenimis, populiariausi privačių klientų įsigyti nauji automobiliai „Toyota RAV4“, „Volkswagen Tiguan“ ir „Nissan Qashqai“, o populiariausi naudotų automobilių pasirinkimai – „Volkswagen Passat“, „Škoda Octavia“, „Toyota Avensis“.

Verslas lizingu daugiausia pirko naujus automobilius „Volkswagen Crafter“, „Škoda Octavia“ ir „Volkswagen Caddy“. Pastaruosius du modelius verslo klientai rinkosi dažniausiai ir naudotų automobilių kategorijoje, kur į populiariausiųjų trejetą šiemet pateko ir „Ford Focus“.

Pasak SEB banko Lizingo departamento direktoriaus, didėjančios automobilių lizingo sumos atspindi augančią šalies ekonomiką ir gerėjančias galimybes skirti daugiau pinigų transporto priemonėms įsigyti. „Rinka itin aktyvi, automobiliams įsigyti noriai skolinasi ir privatūs, ir verslo klientai, ir tai lemia lizingo portfelio augimą. Pirmą šių metų ketvirtį SEB bankas užėmė 28 proc. bendros, naujų ir naudotų automobilių, lizingo rinkos ir užėmė lyderio poziciją“, − komentuoja S. Mickus.

SEB banko atstovas atkreipia dėmesį, kad vis daugiau vairuotojų labiau vertina naujų automobilių privalumus: saugaus vairavimo asistentus, didesnį komfortą, ekonomišką degalų naudojimą ir mažesnę aplinkos taršą.

„Jau kurį laiką matome augantį gyventojų ir įmonių susidomėjimą labiau aplinką tausojančiais automobiliais. Viena vertus, tai lemia ekonominiai sumetimai, nes vairuojant ekologišką automobilį pastebimai sumažėja degalų sąnaudos. Kita vertus, įtakos turi ir augantis visuomenės sąmoningumas bei ekologiškumo aspektas – tvaria veikla besirūpinančių bendrovių siekis mažinti aplinkos taršą. Todėl mūsų siūlomas „Žaliasis lizingas“ populiarus tiek tarp privačių, tiek tarp verslo klientų“, – teigia S. Mickus.

SEB bankas savo klientams, lizingu perkantiems naujus ekologiškus automobilius, siūlo palankesnes sąlygas skolintis. Visiems, įsigyjantiems naują automobilį, kurio CO2 emisija neviršija 95 g vienam kilometrui, bankas suteikia finansavimą mažesnėmis palūkanomis.

Bendrovės „AutoTyrimai“ duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį iš viso Lietuvoje buvo įregistruoti 11505 nauji lengvieji automobiliai – lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai rinka augo pusantro karto, nors, atkreiptinas dėmesys, kad dalis naujų automobilių buvo reeksportuota. Sausio–kovo mėnesiais pirmą kartą Lietuvoje buvo įregistruoti 43462 naudoti lengvieji automobiliai – 12 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: