Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-03-30

SEB bankas pirmasis Lietuvoje pasiruošė teikti klientams mokėjimo pagal telefono numerį paslaugą

Diegdamas modernius nuotolinius atsiskaitymo sprendimus ir tobulindamas savo mobiliosios programėlės funkcijas SEB bankas pirmasis šalyje pasiruošė teikti klientams mokėjimo pagal telefono numerį paslaugą. Artimiausiu metu SEB banko klientai, žinodami tik gavėjo telefono numerį, galės pervesti pinigus ne tik kitiems SEB programėlės naudotojams, bet ir kitų bankų Lietuvoje klientams.

Tokią novatorišką paslaugą SEB teikia pirmasis prisijungęs prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios banko klientams susieti telefono numerį su savo banko sąskaita. Vos tik prie šios infrastruktūros prisijungs kuris nors kitas bankas Lietuvoje, SEB banko klientai galės pervesti pinigus žinodami tik gavėjo telefono numerį, ir ne tik SEB, bet kito banko klientams ir taip patogiai ir paprastai atsiskaityti nuotoliniu būdu.

SEB mobiliosios programėlės naudotojai jau kelerius metus gali tarpusavyje akimirksniu pervesti pinigus pagal telefono numerį. Šiuo metu pagal telefono numerį atliekamas vienas iš penkių pinigų pervedimų per SEB mobiliąją programėlę.

„Tvarkyti finansinius reikalus išmaniuoju telefonu jau tampa kasdienybe. Dabar žengiame dar vieną žingsnį, kuris pakeis įprastą praktiką, kaip lig šiol atlikdavome pinigų pervedimus – klientams nebereikės žinoti, užsirašyti ir įvesti gavėjo sąskaitos numerio. Prisijungėme prie Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su banko sąskaita. Tai reiškia, kad vos tik prie šios infrastruktūros prisijungs kuris nors kitas bankas, SEB banko klientai galės greitai ir patogiai pervesti pinigus žinodami tik gavėjo telefono numerį ne tik SEB, bet kitų bankų ar mokėjimo paslaugų teikėjų klientams“, – sako SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

Anot jos, tokiu būdu bus galima paprastai atlikti pinigų pervedimą ir tais atvejais, kai įprastai tekdavo naudotis grynuosius – pavyzdžiui, atsiskaitant turguje ar su kitais smulkiais prekybininkais. Tai ypač aktualu šiandieniniame kontekste, kai stengiamės riboti socialinius kontaktus ir kuo mažiau naudoti grynuosius.

Mokėjimą pagal telefoną numerį bus galima atlikti bet kuriam gavėjui, kuris bus susiejęs savo telefono numerį su banko sąskaita – užteks pasirinkti jį iš telefono adresų knygutės. Naujos paslaugos funkciją SEB banko klientai gali aktyvinti pasirinkę atnaujintos mobiliosios programėlės nustatymų skiltį.

Jei gavėjo bankas priima momentinius atsiskaitymus, mokėjimas pagal telefono numerį bus įskaitomas akimirksniu. Už tokią paslaugą bus taikomi standartiniai banko įkainiai – paslaugų planais besinaudojantys banko klientai galės nemokamai pervesti pinigus eurais pagal telefono numerį į bankus Lietuvoje.

SEB banko mobiliąja programėle šiuo metu naudojasi 316 tūkst. privačių klientų. Mobiliosios programėlės naudotojų daugėja greičiau negu interneto banko – vien pernai jų skaičius išaugo  51 procentu. Dažniausiai naudodamiesi mobiliąja programėle klientai atlieka pinigų pervedimo operacijas, siunčia prašymus pervesti pinigus ir tikrina savo sąskaitos likutį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: