Kristina Astrauskienė, SEB banko personalo vadovė (Asm. nuotr.).

SEB banko tyrimas: daugiau negu pusė jaunų žmonių yra atlikę profesinę praktiką

Lietuvos jaunuoliai yra motyvuoti praktikuotis dominančios srities įmonėse, kad galėtų įgyti profesinių įgūdžių. 6 iš 10 jaunų žmonių sako, kad yra atlikę praktiką, o dar 16 proc. apklaustųjų praktiką planuoja artimiausiu metu, rodo SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.

„Z kartos atstovai yra išskirtinai  siekiantys  karjeros,  ieškantys savo profesinio kelio. Šios kartos jaunimui reikia sukurti progų save išbandyti – tendencijos rodo, kad jų susidomėjimas praktika vis didėja.  Pagal SEB banko praktikos programą „Jaunimo laboratorija“ kasmet sulaukiame vis daugiau kandidatų. Šiemet jų buvo daugiau negu 500 – beveik 40 proc. daugiau negu pernai. Pastebėjome, kad praktika jaunuoliams tampa tolesnės karjeros atspirties tašku“, – komentuoja Kristina Astrauskienė, SEB banko personalo vadovė.

Ji akcentuoja, kad jaunuoliai beveik pusę praktikos laiko skiria inovatyviai ir kūrybinei veiklai: dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, idėjų generavimo sesijose ir susitikimuose su įvairių sričių specialistais. Likusį laiką praktikantai dirba viename iš banko padalinių, bendradarbiauja ir mokosi iš patyrusių darbuotojų, susipažįsta su inovacijų diegimo kultūra banke kultūra ir gali universitete įgytas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

Galimybė atlikti praktiką ir likti dirbti toje pačioje įmonėje aktuali trečdaliui jaunimo. Pavyzdžiui, per visą „Jaunimo laboratorijos“ laikotarpį SEB banke liko dirbti beveik trys dešimtys programos dalyvių. Kai kurie iš jų tolesnę savo karjerą kuria kitoje srityje negu atliko praktiką.

Jauni Lietuvos gyventojai nurodė, kad praktikos metu jiems svarbu gauti profesinės patirties (81 proc.),  sužinoti apie būsimą profesiją (57 proc.) ir pasitikrinti, ar pasirinko sau tinkamą karjeros kryptį (42 proc.).

K.Astrauskienė priduria, kad, nors atlyginimas nėra svarbiausias aspektas renkantis praktikos vietą (jis rūpi mažiau negu dešimtadaliui praktikantų), tai yra vienas iš skatinamųjų veiksnių priimant sprendimą, kur atlikti praktiką. SEB bankas „Jaunimo laboratorijoje“ praktiką atliekantiems studentams moka 1 000 eurų bruto mėnesinį užmokestį.

Lietuvoje dar nėra įprasta, kad už praktiką būtų mokama: 72 proc. tyrimo dalyvių sako, kad negavo atlygio už savo darbą praktikos metu.

SEB banko užsakymu tyrimą šių metų balandžio mėnesį atliko bendrovė „Norstat LT“. Apklausoje internetu dalyvavo 500 18–29 metų  Lietuvos gyventojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: