Šeima – brangiausia, ką mes turime

Šeima-tai brangiausia, ką mes turime. Aš žinau, aš apmoku šeimos sąskaitas…-tarė Huomeris Simpsonas.

-Bet ne tai yra svarbiausia…- paprieštaravo jam žmona.- Šeimoje svarbiausia meilė ir besąlygiškas vienas kito palaikymas, kai visi: ir senas, ir mažas, ir jaunas jaučiasi reikalingi ir mylimi. Neabejokite vieni kitais, o mylėkite!

Tokia mintimi galima apibendrinti tradicinį „Žemynos“ progimnazijos renginį, skirtą šeimos dienai. Šiemet jis vadinosi „Šeima – tai brangiausia, ką mes turime“. Šmaikščius ir ironiškus linksmosios Simpsonų šeimos dialogus, atskleidžiančius ne tik šeimos gyvenimo idilę, bet ir problemas, lydėjo mokyklos dainininkų ir šokėjų pasirodymai. Juk šeima – tai ir patiriantys krizių vyro ir žmonos santykiai, ir įtempti brolių ir seserų nesusikalbėjimai, ir nuolatinis skirtingų kartų – tėvų ir vaikų – tarpusavio nesupratimas. Dėl šių dalykų galima liūdėti, bet galima iš to visiems kartu ir pasijuokti. Juk juokas geriausiai atpalaiduoja ir suvienija. Šventė, vienijanti skirtingas mokyklos bendruomenės kartas- vaikus, jų tėvus ir senelius- labai reikalinga, o jos programa įtiko įvairių amžiaus grupių skoniui – buvo ir liaudies dainų bei šokių, ir pačių šiuolaikiškiausių pasirodymų, pavyzdžiui, vyresnių merginų atliekama daina su puodeliais. Gausiai susirinkę žiūrovai stebėjo, kaip šoko ir dainavo progimnazijos kolektyvai, kuriuose užimti mokiniai nuo pirmoko iki aštuntoko. Jiems vadovauja mokytojos Edita Jurgėlienė ir Renata Rakašienė. Visa salė plojo įtikinamai vaidinusiems Simpsonų šeimos nariams, kuriuos įkūnijo jaunieji Literatūrinio teatro aktoriai (vadovė Lina Žukauskienė).

Šeima vaikui yra labai svarbi ir daro pačią didžiausią įtaką gyvenime. Tuo nuolat įsitikina pedagogai. Todėl, kaip renginio pabaigoje choru palinkėjo Simpsonų personažai, tegyvuoja šeima!

 
Lina Žukauskienė
Panevėžio “Žemynos” progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: