Seimas patvirtino naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką P. Narkevičių

Šiandien Seimas pritarė Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovų pasikeitimui ir nauju komiteto vadovu paskyrė Darbo partijos frakcijos narį Petrą Narkevičių, iki šiol ėjusį šio komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas.

Dėkodamas už suteiktą pasitikėjimą P. Narkevičius pabrėžė, kad nauji darbai nesutrukdys komiteto veiklos tęstinumui.

„Biudžeto ir finansų sritis man ne naujiena, BFK komitete dirbu nuo pat kadencijos pradžios. Laukia nauji darbai ir iššūkiai, jau susidėliojau prioritetinius darbus, neabejoju, kad dar šioje sesijoje juos ir pradėsime komitete. Taip pat, žinoma, tęsime ir jau pradėtus darbus“, – teigia naujasis BFK pirmininkas P. Narkevičius.

P. Narkevičius pabrėžė, kad šioje Seimo pavasario sesijoje planuojama svarstyti ir priimti prioritetiniu laikomo Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama optimizuoti trečiųjų asmenų informacijos, reikšmingos nedeklaruotoms pajamoms ir nepagrįstiems turto įsigijimo šaltiniams nustatyti, mokestinei prievolei nustatyti ir tinkamam jos vykdymui užtikrinti, efektyviau surinkti nedeklaruotus mokesčius.

Taip pat pasak naujojo BFK pirmininko Seimas šioje sesijoje svarstys ir Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma nustatyti, kad atsiskaitymai tarp asmenų grynaisiais pinigais gali būti atliekami, jeigu jie neviršija 5000 eurų.

„Šio projekto priėmimas sudarytų sąlygas mažinti šešėlinę ekonomiką, atsekti daugiau galimai neteisėtų sandorių, didinti įmonių finansinę drausmę, finansinių operacijų skaidrumą ir patikimumą“, – sakė V. Narkevičius.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas vykdo bendrąją nuolatinę valstybės biudžeto vykdymo priežiūrą, Finansų ministerijos ir Lietuvos banko veiklos parlamentinę kontrolę. Komitetas kartu su Finansų ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Vilniaus miesto savivaldybe ir kitomis suinteresuotomis įstaigomis numato svarstyti ir parlamentinės kontrolės klausimą „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės įsiskolinimų“.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: