Seimo Kultūros komitetas Kupiškio rajono savivaldybėje apžiūrėjo reikšmingiausius kultūros paveldo objektus

Spalio 13 d. Kultūros komitetas lankėsi Kupiškio rajono savivaldybėje, kur susipažino su vertingiausiais ir reikšmingiausiais Kupiškio rajono kultūros paveldo objektais. Kultūros komiteto išvažiuojamajame posėdyje taip pat dalyvavo Valstybinės kultūros paveldo komisijos ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atstovai.

Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas pristatė savivaldybės vykdomus paveldosaugos tvarkybos, priežiūros ir pritaikymo projektus, įvardijo problemas, su kuriomis tenka susidurti įgyvendinant šiuos projektus.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytis Zavackas informavo, kad Kupiškio rajono savivaldybėje registruoti 379 kultūros paveldo objektai, iš kurių šiuo metu savivaldybė prioritetiniais išskiria šiuos objektus: Palėvenės dominikonų vienuolyno ansamblį, Adomynės dvarą, Kupiškio žydų istoriją (planuojama Nochimo Šmidto malūno restauracija).

Komiteto nariai išklausę informaciją, svarstė, ar nebūtų tikslinga parengti kultūros paveldo objektų sutvarkymo ir pritaikymo galimybių studiją, kuri sudarytų sąlygas aukštą kultūrinę ir istorinę vertę turinčius kultūros paveldo objektus išsaugoti ir įveiklinti efektyviausiai.

Išvažiuojamajame posėdyje Kultūros komiteto nariai apžiūrėjo restauruotą Kupiškio sinagogą, Antašavos Šv. Hiacinto (Jackaus) bažnyčią, aptarė Palėvenės dominikonų vienuolyno ansamblyje vykdytus darbus, buvo susitikę su Uoginių amatų centro atstovais, susipažino su Adomynės dvaro rūmų ir jo kulinarinio paveldo istorija. 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kultūros komiteto biuras


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: