Seimo narė Guoda Burokienė dalyvaus klausymuose Niujorke

Seimo valdyba komandiravo Seimo delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje pirmininkę Guodą Burokienę vasario 16–20 dienomis dalyvauti kasmetiniuose Tarpparlamentinės Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) rengiamuose klausymuose Niujorke (Jungtinės Amerikos Valstijos). Šių klausymų tikslas – paskatinti vyriausybes, parlamentus, JT bendruomenę pažvelgti į svarbiausius veiksnius, kuriais būtų kuriama visiems tarnaujanti ekonomika, įtraukios bendruomenės ir tvari aplinka ateities kartoms, ypatingą dėmesį skiriant lyčių lygybės aspektui.

G.Burokienė dalyvaus keliose diskusijose apie lyčių lygybę politikoje, jaunimo įtrauktį, parlamentų darbą pandemijos metu.

„Pristatysiu mūsų patirtį, kad mūsų komitetų posėdžiai jau antrą kadenciją yra transliuojami viešai, taip pat vyksta nuotoliniai posėdžiai. Manau, kad tai yra labai gerai, kad yra atviras Seimas, visi gali dalyvauti, visuomenė gali matyti tiesiogines transliacijas ir žinoti, kas vyksta“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Seimo narė.

Pasak delegacijos vadovės, klausymų metu ji kalbės ir apie migrantus Lietuvoje, kaip jie integruojasi ir kaip gali integruotis, dėmesys bus skirtas ir lyčių lygybės klausimui: „Kalbėsiu apie lyčių lygybės Lietuvoje klausimą, kad mūsų šalyje nėra ribojimų moterims dalyvauti politikoje, prisiminsiu pirmas moteris politikes, man kaip Panevėžyje rinktai Seimo narei labai svarbų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės indėlį į Seimo darbą.“

Vizito JAV metu numatytas susitikimas ir su Ukrainos delegacijos Tarpparlamentinėje Sąjungoje nariais, kurio metu bus aptariami aktualiausi klausimai ir įvykiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: