Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotr.

Šeimoms ir žvaigždinėtojams: Molėtai kiekvieno norams

Gal nukritot iš dangaus?! Juk tikrai kartais taip atrodome, kai svajojame arba… kai svajonės pildosi. Jeigu jau kristi, tai tik minkštai… pavyzdžiui, tiesiai į Molėtų ežerus. Gegužės 14 dieną Molėtai ruošiasi pasitikti šeimų savaitgalį – ne tik laukiama gausaus būrio keliautojų, bet ir pristatomi specialūs kelionių pasiūlymai šeimoms bei žvaigždinėtojams.

Mažų keliautojų dideliems įspūdžiams

Ne vienerius metus pasitikdama keliautojus Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro komanda įsitikino – mažieji keliautojai yra vieni smalsiausių. Neatsitikinai šiais metais dar didesnis dėmesys nei iki šiol skiriamas šeimoms, kurios keliauti kviečiamos kartu su nauju krašto personažu – žuvyte Mole. Žaisminga istorija sujungs po visą rajoną pasklidusias, tarp šeimų populiariausias lankytinas vietas – nuo Etnokosmologijos muziejaus aukštybių, iki pažintinių takų ežerų pakrantėse ar žirgų draugijos.

„Norime palengvinti galvosūkį tėvams, kaip kelionėmis sudominti savo jauniausius šeimos narius. Galbūt tikrai, kažkuriame iš ežerų nardo žuvytė Molė, čia nukritusi tiesiai iš giedro žvaigždėto dangaus. Su žaismingais turistiniai leidiniais bus galima sekti jos kelią visame rajone, o Molėtų mieste ją bus galima net ir išgirsti,“ – pasakoja Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Kulienė.

Žvaigždžių pažinimui – atskiras dėmesys

Molėtų kraštas daugeliui gerai atpažįstamas ne tik ežerais, bet ir Molėtų Astronomijos observatorija, unikaliu, pasaulyje vieninteliu Etnokosmologijos muziejumi. Būtent Molėtuose buriasi žvaigždžių atradėjai, netgi naujai praminti žvaigždinėtojais. „Sakysite kas tai – žvaigdinėtojai? Tokio žodžio nėra? Kai sunku nusakyti įspūdį, kurį sukuria nuo Molėtų kalvų ir pakrančių atsiveriantis dangus, sulaukiame daug smalsuolių, gamtos ir dangaus mylėtojų, norinčių būtent Molėtuose praleisti kuo daugiau laiko, pamatyti taip išgarsintą rugpjūčio dangų,“ – sako D. Kulienė.

Kiek vėliau, prasidėjus vasarai, pasirodysiančiame dar viename centro turistiniame leidinyje nugulė ne tik rugpjūčio dangaus istorijos, bet ir visa eilė erdvių po atviru dangumi, ne viena pažintis su žvaigždžių pasauliu bet kuriuo metų laiku.

Molėtus rasite Molėtuose

Būtent gegužės 14 dieną bus pažymėta aktyvaus keliavimo pradžia Molėtuose. Tądien lankytojų lauks atviri Molėtų turizmo ir verslo informacijos centrai (Inturkės g. 4 ir Sakalo g. 3). Viename iš jų, Inturkės g. 4 įsikūrusioje virtualioje erdvėje, bus galima nemokamai persikelti laiku virtualioje erdvėje „Molėtai kitaip“. 11-15 val. Molėtų krašto muziejaus lauko scenoje veiks Žvaigždinėtojų erdvė: Etnokosmologijos muziejaus edukacijos, o 11 ir 13 val. į muzikinę teatralizuotą kelionę ieškant žuvytės Molės palei miesto ežerus kvies „Teatriukas“. Čia pat įvairiose miesto erdvėse bus galima išgirsti ir pačią keliauninkę Molę.

Kas pėsčiomis, kas su dviračiais ir paspirtukais pasirinks apkeliauti Molėtus, o Molėtų technikos muziejus 12-15 val. pasiūlys neįprastą pramogą – kelionę po Molėtų miestą muziejaus eksponatais.

Toks savaitgalis tegali pranašauti viena – įsimintinos vasaros pradžią Molėtuose. Kiekvienas keliautojas galės parodyti, koks stiprus yra ir kiek įspūdžių gali „panešti“ su savimi!

 

Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: