Šeimų stovykla „Sportas kitaip“ – atgaiva kūnui ir sielai

Liepos pradžioje vyko jau antroji šeimų stovykla „Sportas kitaip“. Ją organizavo Panevėžio miesto Aukštaičių-Žemaičių bendruomenė. Ši stovykla – bendruomenės vykdomo projekto „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė“ dalis. Stovykloje dalyvavo Aukštaičių-Žemaičių ir Panevėžio rajono „Pažagienių” bendruomenių nariai su šeimoms. Projektą finansuoja sporto rėmimo fondas.

Kaip ir praėjusiais metais vykusioje stovykloje, pirmoji diena buvo skirta šeimoms susipažinti, šeimos prisistatė, susipažino. Antroji diena buvo skirta sportui. Rytas prasidėjo rytine mankšta, sočiais pusryčiais. 10 valandą šeimos buvo pasiskirstė komandomis, ir tada „olimpiada“ prasidėjo.

Pirmoji rungtis – pripučiamas bėgtraukis. Įveikti 10 metrų ilgio pripučiamą takelį būtų vieni juokai jei ne traukos dėsnis. Du komandų dalyviai per juosmenį pritvirtinami guma. Nuaidėjus starto signalui, jiems reikėjo kuo greičiau pasiekti kitą takelio galą. Kai guma pakankamai įsitempia, keliai tik du – pirmyn arba kvatojantis skrieti atgal starto link. Antroji rungtis – safari lenktynės. Komandų dalyviai sėdosi ant pripučiamų gyvūnų, ir kaip per žirgų lenktynes rungtyniavo, kuris greičiau pasieks finišą. Trečioji rungtis, jau daliai dalyvių matyta praeitais metais – mega slidės. Tai ne tik linksmybių ir geros nuotaikos rungtis, bet ir puiki komandos formavimo veikla. Šeimų laukė tikras iššūkis – jos turėjo siekti pergalės vienu ritmu, koordinuotais veiksmais. Ketvirtoji rungtis, turbūt labiausiai patiko tiems, kurie mėgsta konstruoti. Komandos užduotis – iš atskirų dalių surinkti rankų darbo medinį kartingą. Pagrindinis tikslas – ne tik visas detales sudėti teisingai, bet ir nepalikti nei vieno varžto. Laimėtoja buvo pripažinta ta komanda, kuri šią originalią transporto priemonę ne tik teisingai surinko, bet ir pirmoji nustumė iki finišo. Nors iš pirmo žvilgsnio gana paprasta rungtis, visos detalės ir varžteliai pasirodė tikrai nemažas iššūkis šeimoms! Be šių užduočių šeimoms dar teko prisiminti batų raištelių rišimo įgūdžius bei sudėti dėlionę. O paskutinė užduotis – pripučiamo kubo ridenimo rungtis. Komandos tikslas – per 2 minutes kuo daugiau kartų apversti milžinišką pripučiamą 3x3x3 metrų dydžio kubą. Ši pramoga ypatinga tuo, kad versti kubą geriausiai sekėsi ne fiziškai stipriausioms komandoms, o toms, kurios sugebėjo dirbti išvien. Rungtis tikrai nelengva, tačiau sugebėjome pagerinti šio kubo ridenimo rekordą Lietuvoje. „Antrokų“ komanda kubą apvertė net 22 kartus!

Nors ir buvo skaičiuojami komandiniai taškai, tačiau nugalėjo draugystė. Kiekviena stovykloje dalyvavusi šeima buvo apdovanota padėkos raštais, dovanėlėmis, tad pralaimėjusiųjų nebuvo.

Po sunkios „olimpiados”, šeimų laukė gardūs pietūs. Likusi dienos dalis buvo skirta poilsiui, tad kiekvienas laiką leido savaip – kas ilsėjosi prieš saulutę, kas maudėsi, kas žaidė žaidimus su draugais. Dėkojame pokylių namams „Vasaris” ir „Vilnius Challenge“, prisidėjusiems prie mūsų šeimų šventės.

Po karantino, ilgo sėdėjimo namuose ir veiklos stokos, ši stovykla tapo tikra atgaiva kiekvienam. Ji ne tik paskatino sportuoti, bet padėjo sustiprinti tarpusavio ryšius, išgirsti vienas kitą. Su šeimomis atsisveikinome iki kitos stovyklos.

Augustinas Budreika
Atsakingas už projekto viešinimą


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: