Šeimų stovykla „Sportas kitaip“ – ne tik pramogos, bet ir sveikata

Liepos pirmąjį savaitgalį pirmą kartą vyko Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės organizuota šeimų stovykla „Sportas kitaip”. Tai projekto „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė” dalis. Projektą finansuoja švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Stovykla  buvo skirta šeimoms iš Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės ir Panevėžio r. kaimo bendruomenės „Pažagieniai”.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta susipažinimui – pakelta stovyklos vėliava, šeimos prisistatė, vakare vyko šeimų diskoteka. Visa sekanti diena buvo skirta sportui. Pradėję rytą mankšta, stovyklautojai dalyvavo įvairiose rungtyse. Pirmoji rungtis – burbulų futbolas – žaidėjai turėjo įmušti kuo daugiau kamuolių į savo vartus būdami dideliuose pripučiamuose burbuluose.  Po intensyvių varžybų kiek ramesnė rungtis – kas greičiau sudėlios didelę dėlionę. Pergalę šioje rungtyje lėmė šeimos bendradarbiavimas ir loginis mąstymas. Po to trečioji rungtis – sumo imtynės – kuriose „Šaltibarščio” ir „Šakočio” sumo kostiumus užsivilkę šeimų nariai rungėsi tarpusavyje, net pagal svorio kategorijas, kaip profesionaliame sporte.

Po sočių, skanių UAB „Povydė” paruoštų pietų, kiek pailsėjus,  sporto diena tęsėsi. Antroji dalis prasidėjo disko golfu, kur žaidėjų tikslas – kaip ir golfe – per kuo mažiau bandymų įsviesti lėkštę į taikinį. Sekanti rungtis – mega slidės. Tai ne tik juoko, geros nuotaikos ir azarto užtaisas, bet ir puiki komandos formavimo veikla. Šeimų laukė tikras iššūkis – siekti pergalės vienu ritmu, koja į koją. Na, o „olimpiadą” šeimos pabaigė lenktyniaudamos raištelių rišimo estafetėje. Visas varžybas stebėjo ir rezultatus fiksavo profesionalūs teisėjai. Stebėtojų buvo mažai – kiekvienas šeimos narys galėjo savo jėgas išbandyti jam patinkančioje rungtyje. Mažiausieji šeimų nariai turėjo galimybę net dvi dienas mėgautis batutais. Visas netradicines sportines rungtis ir laisvalaikio užsiėmimus mažiesiems organizavo UAB „Emovents“, siūlanti didžiausias pripučiamas pramogas šeimoms, kolektyvams, dideliems ir mažiems. Dieną užbaigėme bendra vakariene, pirties malonumais, nuostabaus balso savininkės Silvijos koncertu.

Kiekviena stovykloje dalyvavusi šeima buvo apdovanota atminimo dovanėlėmis, kurias įteikė Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenės pareigūnas Darius Petraitis. Pirmas blynas neprisvilo. Pamatėme, kad šeimoms reikia tokių stovyklų, kurios ne tik puoselėja šeimų tarpusavio bendravimą, bet ir stiprina tarpusavio ryšius bei sveikatą. Atsisveikinome iki kitų metų.

Augustinas Budreika,

Projekto „Sportuojanti bendruomenė – sveika bendruomenė“ atsakingas už viešinimą


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: