Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-09-10

Sėjamosios ir naujosios technologijos ūkyje

Ekonomika ir ūkis yra savarankiškas veiklos vienetas, kuris sukuria, ieško, naudoja (valdo) ir skiria išteklius subjektų (pvz., namų ūkių) poreikiams tenkinti, tai yra tokios veiklos sumai. Ekonominės veiklos šalyje ar regione suma, tokia kaip Lietuvos ekonomika. Žemės ūkis šiais laikas vis labiau klesti, nes žmonės nori maisto, kuris yra auginamas ekologiškai ir be papildomų pridėtinių pesticidų. Tam, kad ūkiai klestėtų ir būtų patenkinami žmonių poreikiai reikia vis naujų technologijų ir įrenginių, kurie padeda dirbti ūkyje.

Remiantis ministerijos statistika, pastaruosius dešimt metų ūkininkams buvo pelningiausia auginti javus. Tačiau jei nesėsite – nepjausite, todėl efektyviam darbui reikalingas didelis, universalus sodinimo elementų derinys, pavyzdžiui, produktyvumas, vienodas sėklų pasiskirstymas ir greitas bei saugus transportavimas viešaisiais keliais, dėl to reikalinga sėjamoji. Be to, universali sėjamoji neturėtų turėti įtakos dirvos struktūrai ir idealiam barstymo poveikiui. Šiuolaikinių grūdų sėjamųjų bruožas yra tas, kad jie gali būti naudojami ne tik įprastai,  bet ir supaprastintam ūkininkavimui. Senolių išmintis sako: „sėjant yra duonos.“ Todėl, auginant javus, didžiausią naudą gali gauti tik tinkama sėja ir aukštos kokybės sėklos.

Šiuolaikinio žemės ūkio raida yra tiesiogiai susijusi su naujų technologijų diegimu ir naudojimu

Pagal žemės ūkio technologijos reikalavimus, sėklos turi būti pilnos ir pasėtos tolygiai. Visos sėjamosios turi sėti vienodą sėklų skaičių, o leistinas sėjos normos nuokrypis neturi viršyti 3%. Siekiant užtikrinti sėjos kokybę, svarbu suprasti įrenginio struktūrą, veikimą ir panaudojimo galimybes, mokėti pasirinkti mašiną ir ją pritaikyti, kad būtų galima prisitaikyti prie skirtingų augalų sėjos skirtingomis sąlygomis. Svarbiausia užduotis sodinimo technologijoje yra vienodos gylio augalų sėklos ir reikalingas atstumas. Taip pat reikėtų prisiminti, kad sėjos gylis taip pat tiesiogiai priklauso nuo auginimo būdo, tai yra, nuo sėjos paruošimo, ir neįmanoma užtikrinti sėjos kokybės.

Jei sėja bus tiksli – bus ir pelnas, kurio reikia toliau vystyti ūkį

Sėjamosios iš audrokesta.lt patikimas ir tinkamas pasirinkimas jums. Kai kurie bendrovės įrenginiai vienu metu gali užbaigti efektyvias ūkininkavimo ir sėjos operacijas. Platus įrangos asortimentas ir galinga techninė konstrukcija leidžia pasiekti produktyviausių rezultatų dirbant įvairiuose dirvožemiuose. Tradicinis grūdų sėjos, žemės arimo, lysvių klojimo ir tręšimo būdas, jei dirbama nedidelė dirbamos žemės dalis, turėtų būti įrengtas mechaniniu būdu, kuris ne tik garantuoja pelną, bet ir teisingą sėjos laiką.

Daugelis ūkininkų dabar naudoja ir žemės ūkio, ir sėjos operacijas. Kai kurie aparatai gali ne tik atlaisvinti dirvą ir išlyginti paviršių, bet ir vienu kartu sutraiškyti viršutinį dirvožemį. Ant grąžto sumontuotas volelis paruošia plokščią lauką prieš kiekvieną gręžimą.

Norint gauti didesnį derlių, labai svarbu tolygiai paskirstyti sėklas

Tai pasiekiama naudojant pneumatinę sėjamąją, kurios sėjamoji oro srautu paskirsto išmatuotą sėklos kiekį. Šiame procese naudojami įvairūs sėjimo dozatoriai ir hidrauliškai varomi pūstuvai, kad sėklos būtų tiksliai pasėtos į paruoštą dirvą. Norint suformuoti proceso trasą, sėklų vamzdelis uždaromas ir sėkla grąžinama į bunkerį, taip sutaupant 6% derliaus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: