Sekmadienį Alytuje lietuviai varžysis su pasaulio galiūnų rinktine

Sekmadienį Alytuje varžysi stipriausi Lietuvos ir užsienio galiūnai. Tarptautinėse komandinėse varžybose „Lietuva prieš pasaulį“ lietuviai susirungs su galiūnais iš Austrijos, Lenkijos, Estijos ir Latvijos. Dėl komandos nugalėtojos titulo aštuoni sportininkai varžysis septyniose – vilkiko tempimo, rąsto kėlimo, pritūpimų, lagaminų nešimo, automobilio atkėlimo, estafetės ir „Cramo“ – rungtyse.

„Tikime savimi ir pergale. Nors pasaulio rinktinės nariai individualiai kiek stipresni, tačiau ateinančiose varžybose pergalę lems komandinis žaidimas. Džiaugiamės, kad šiemet mūsiškiai geresnės formos, išsigydę traumas, bet, svarbiausia, kad mūsų komandos nariai jau ne kartą yra treniravęsi kartu ir gerai vienas kitą pažįsta. Tai ir yra mūsų stiprybė“, – teigia varžybose dalyvausiantis Žydrūnas Savickas.

Kartu su stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamu Ž. Savicku Lietuvos garbę gins Vidas Blekaitis bei broliai Vytautas ir Marius Lalai. Tarptautinę komandą sudarys lenkas, 2013-2015 m. Galiūnų čempionų lygos nugalėtojas Krzysztof Radzikowski, 2015 metų čempionų lygos vicečempionas latvis Dainis Zageris, daugelio pasaulio galiūnų varžybų prizininkas estas Heina Rauno ir austras 2011 Suomijos „Giants Live“ turnyro nugalėtojas Martin Wildauer.

Praėjusiais metais Lietuvoje vykusiose varžybose „Lietuva prieš Europą“ mūsų šalies galiūnai be vargo įveikė tarptautinę sportininkų rinktinę. Bene sėkmingiausia jiems buvo „Cramo“ rungtis. Kaip ir pernai, šiemet galiūnams per 2 minutes į dviejų krautuvų kaušus reikės sukelti įvairius svorius – statines, padangas. Pasak Ž. Savicko, pernai priešininkai šioje užduotyje pridarė daug klaidų, nes čia svarbu ne tik jėga ir greitis, bet ir gera taktika.

Renginyje taip pat tikimasi pagerinti pasaulio rekordą dviviečio rąsto kėlimo rungtyje. Du galiūnai kels rąstą, kurio pradinis svoris, 170 kg, bus didinamas.

Ž. Savickas nesibaimina paskutinėms dienoms įprastų permainingų orų. Per 24-erius metus galiūnų sporte jam teko varžytis ir itin prasto oro sąlygomis, pavyzdžiui, pliaupiant smarkiam lietui, kai nuo jo keliami svoriai dar pasunkėja. Tačiau nors oras daro įtaką asmeniniams rezultatams, visų dalyvių galimybės sumažėja tolygiai, taigi, oras Lietuvos rinktinės galimybių laimėti neturėtų sumažinti.

Varžybos „Lietuva prieš pasaulį“ vyks šį sekmadienį, birželio 19 dieną, Alytaus AKKC amfiteatre Pramonės g. 1B. Renginio pradžia: 15 val.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: