AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2015-07-21

Sekmadienį Bistrampolio dvare vyko konkūro varžybos

Bistrampolio dvare – pirmosios žirgų konkūrų varžybos. Jose dalyvavo ne tik dauguma dvaro žirgyno žirgų, bet ir žirgai bei raiteliai iš visos Lietuvos. Iš viso daugiau nei 100 dalyvių.

Ši vasara Lietuvoje – gausi renginių raiteliams. Per tris mėnesius jų numatyta daugiau nei dvidešimt. Kaskart šie renginiai pritraukia ne tik daugybę dalyvių, bet ir smalsuolių, neabejingų žirgų sportui. Pirmą kartą Bistrampolio dvare surengtos žirgų konkūrų varžybos taip pat abejingų nepaliko, tad planuojama, kad šis renginys taps Bistrampolio dvaro tradicija.

Varžybų dalyviai, kurie varžėsi dėl Bistrampolio dvaro taurės, turėjo įveikti 110 centimetrų aukščio kliūčių ruožą. Tačiau tiek dalyviams, tiek žiūrovams įdomiausia buvo šuolio galingumo rungtis, joje kertelė keliama tol, kol lieka tik vienas žirgas, galintis ją peršokti. Pasak varžybų dalyvių, tai didelis iššūkis tiek raiteliui, tiek žirgui.

Bistrampolio dvaro pirmą kartą rengtose žirgų konkūro varžybose pirmąją ir antrąją vietas iškovojęs Simas Pužauskas sako, jog žirgų sportas Lietuvoje sparčiai populiarėja, tačiau juo mėgautis gali anaiptol ne visi. Mat tai yra viena brangiausių sporto šakų.

Panevėžio apylinkėse šiuo metu yra aštuoni žirgynai. Prieš dvejus metus atgaivintame Bistrampolio dvaro žirgyne laikomi aštuoni žirgai, iš jų šeši dalyvavo konkūro varžybose.
Išsamiau vaizdo reportaže.

GNTV logo2


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: