Sekmadienį Bistrampolio festivalyje – Spalvinga darna

Š. m. birželio 28 d. (sekmadienį) 17 val. Bistrampolio dvare koncertas „spalvinga darna“.

Specialiai Bistrampolio festivaliui – svečių iš Izraelio “JERUSALEM DUO” ir instrumentinės grupės „SUBTILU Z“ visiškai netikėtas duetas. Jūsų laukia nepamirštamas koncertas – improvizacijos klasikos, džiazo, moderno temomis, puikūs arfos ir saksofono garsai. Bent akimirkai, trumpai minutėlei Jūs nepriklausysite sau – Jūs būsite muzika, kurią jie groja.

Jerusalem Duo – tai dviejų jaunų Jeruzalės šokio ir muzikos akademijos diplomuotų muzikantų arfininkės HILA OFEK ir saksofonisto ANDRE TSIRLIN duetas iš Izraelio. VI-ojo tarptautinio Izraelio muzikos konkurso nugalėtojai (Londonas), III tarptautinio TEREMCROSSOVER konkurso laureatai (Sankt Peterburgas).

Dueto atliekama muzika – unikalus reiškinys, peržengiantis įprastų muzikos žanrų ribas. Duetas rengia pasirodymus ir koncertus Europos ir Izraelio scenose, kasmet dalyvauja garsiame tarptautiniame Izraelio Klezmer festivalyje ir nuolatos bendradarbiauja su garsiais muzikantais tokiais kaip Maestro Giora Feidman ir Grammy laimėtoju Raul Jaurena.

Jeruzalės dueto muzikinė programa – pasaulių muzikos mišinys: klasikinė, tradicinė žydų muzika, taip pat tango, milonga ir kiti muzikos stiliai. Visa muzika yra specialiai aranžuota Jerusalem Duo. Su aukštu muzikiniu profesionalumu ir charizmatiškumu Hila ir Andre publiką nukelia į magišką muzikos pasaulį. Arfos, vieno iš seniausių pasaulio instrumentų, kombinacija su saksofonu, kuris atstovauja vienam iš naujausių instrumentų sukurią dvasinį ryšį tarp muzikos ir klausytojų.

Instrumentinė grupė – Subtilu – Z, tai keturių profesionalių muzikų grupė, savo gyvavimą pradėjusi 2005 metais. Jos pirmieji muzikantai buvo du akordeonistai, tuomet dar besimokę Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, tai Povilas Velikis ir Dmitrijs Mihailovs. Duetas supratęs, jog akordeono tembrą reikia paįvairinti kitokiais skambesiais 2007 pakvietė prisijungti perkusininką Vytautą Švažą, o dar po metų ir tenorinės birbynės guru – Lauryną Vaitkų. Trys grupės muzikantai yra baigę LMTA magistrantūros studijas, o Vytautas studijavęs inžineriją, vienintelis technokratas, vistik pasirinkęs muziką. Dabar jis – talentingas muzikos instrumentų meistras ir atlikėjas.

Tiek nestandartinis ir intriguojantis Subtilu-Z sąstatas – du akordeonai, tenorinė birbynė ir perkusija – tiek patys muzikantai, scenoje atsiduodantys į muzikos rankas ir kartu su publika išgyvenantys prasmingas akimirkas, yra mėgstami klausytojų. Tai puikiausiai įrodo 2011 metais laimėtas „Didžiojo muzikų parado“ žiūrovų simpatijų prizas – „Auksinis diskas“. Koncertuose muzikantai groja tiek klasika tapusio A. Piazzolla kūrinius, tiek džiazo meistrų D. Ellington, H. Hancock, B. Taylor, tiek savo pačių sudėtas kompozicijas, kurios sukuria ypatingą atmosferą. Šios grupės išskirtinumas – jos jaunatviškumas, gyvybingumas, puikus stiliaus pojūtis, humoro jausmas ir labai subtilus, tiesiog gardus muzikos pateikimas.

Per savo gyvavimą „Subtilu-Z“ spėjo surengti du koncertinius turus per Lietuvą. Dalyvavo labdaros akcijose „Gyventi negalima mirti“ (2010, 2011) ir „Išsipildymo akcijos įkvėpti“ (2011). Nuolat rengia edukacinius projektus, vienas žymiausių – „Mokomės vieni iš kitų“. Grojo tokiuose festivaliuose kaip „Kristupo kalėdos 2011“, „Sostinės dienos 2010“, „Tarptautinis akordeono muzikos festivalis 2009“ Vilniuje. Grupė yra dalyvavusi tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Rusijoje. 2008 m. XVIII Tarptautiniame akordeonistų konkurse „Citta di Lanciano“ (Italija) laimėjo I vietą; 2009 m. viename prestižiškiausių akordeono muzikos konkursų „Citta di Castelfidardo“ (Italija) ansamblių kategorijoje laimėjo III vietą ir už tai 2010 m. buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu. 2011 metais tarptautiniame akordeono muzikos konkurse „Vilnius – 2011“ laimėjo I – ąją vietą.

Grupė stengiasi būti išskirtiniais, todėl nebijo imtis netradicinių projektų. Vienas ryškiausių – tai drauge su koncertų sale Piano.lt surengtas rytinis koncertas, pavadinimu „Ryto transformatorius“, kuris vyko 07:30 val. ryte ir, beje, buvo anšlaginis.

Žodžio „subtilus“ prasmė – švelnus, trapus, smulkus, vos įžiūrimas, tuo pačiu rafinuotas, delikatus. O visa tai kartu su nežinomuoju „Z“ kiekvieno koncerto metu priverčia klausytojus suklusti.

JERUZALEM DUO (Izraelis):
Hila Ofek (arfa)
Andre Tsirlin (saksofonas)
Instrumentinė grupė SUBTILU–Z (Lietuva):
POVILAS VELIKIS (akordeonas)
DMITRIJS MIHAILOVS (akordeonas)
LAURYNAS VAITKUS (tenorinė birbynė)
VYTAUTAS ŠVAŽAS (perkusija)
Programoje: E. Bloch, T. Makačino, D. Mihailovs ir muzikantų originalios kompozicijos

Likus valandai iki renginio bilietai parduodami tik renginio vietoje!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: