Sekmadienį prasideda Paberžės ir Pažaislio muzikos festivalis

Romioji Paberžė ir svetingasis Pažaislis jau šį sekmadienį atveria savo vartus muzikos mylėtojams – prasideda trijų mėnesių tris sekmadienius truksiantis festivalis „Nuo Paberžės iki Pažaislio“. Tėvo Stanislovo atminimui skirtas festivalis kviečia į susitikimus su bene ryškiausiais visų laikų Lietuvos operos grandais, žaviaisiais scenos džentelmenais TRIMIS TIGRAIS – Eduardu Kaniava, Virgilijumi Noreika bei Vladimiru Prudnikovu. Paberžės mylėtojams koncertus dovanoja koncernas ,,Vikonda”, tad jie klausytojams – nemokami.

Pradžia – Paberžėje

Sekmadienį, spalio 11-ąją, festivalis prasidės 12 valandą Paberžės bažnytėlėje aukojamomis šv. Mišiomis, o po jų Paberžės 1863 metų sukilimo muziejuje rengiamas prof. Eduardo Kaniavos ir pianistės Audronės Juozauskaitės koncertas.

Atlikėjai žada nepamirštamą popietę su gražiausiais vokalinės muzikos kūriniais bei nuotaikingais pasakojimais.

Kelionė autobusu – nemokama

Kartu su operos solistu Liudu Mikalausku šį festivalį organizuojantis labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ pasirūpino, kad festivalio koncertus galėtų išvysti ir tie, kurie paprastai neturi galimybių nuvykti į atokiąją Paberžę. Jiems siūloma vykti specialiai užsakytu autobusu.

Autobusas į Paberžę iš Kėdainių autobusų stoties išvyksta 11 valandą. Kelionė – nemokama.

Po koncerto iš Paberžės į Kėdainius bus grįžtama tuo pačiu autobusu.

Iš Paberžės – į Pažaislį

Pasibaigus koncertui Paberžėje, prof. E. Kaniava ir pianistė A. Juozauskaitė išskubės į Pažaislį.

Pažaislio „Monte Pacis“ svetingumo komplekse 17 val. jie surengs dar vieną šio festivalio pasirodymą, kuris bus analogiškas surengtam Paberžėje. Bilietus į šį koncertą galima įsigyti www.bilietupasaulis.lt

Koncertai iki pat žiemos

Kiti festivalio „Nuo Paberžės iki Pažaislio“ koncertai bus rengiami lapkričio bei gruodžio sekmadieniais.

Lapkričio 15 dieną 13 val. Paberžės sukilimo muziejuje, o po to 17 val. Pažaislio „Monte Pacis“ svetingumo komplekse rengiami jubiliejų švenčiančio prof. Virgilijaus Noreikos ir pianisto Aleksandro Vizbaro koncertai.

V.Noreika žada nepamirštamas popietes su įsimintiniausiais visų laikų jo paties įkūnytais personažais.

Gruodžio 6 dieną Paberžėje ir Pažaislyje vyks susitikimai su prof. Vladimiru Prudnikovu ir pianiste Nijole Ralyte.

Renginiai išaugo į festivalį

Muzikos festivalis „Nuo Paberžės iki Pažaislio“ gimė iš Tėvo Stanislovo atminimui skirtų renginių ciklo, kurį Paberžėje labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ kartu su Liudu Mikalausku ir 1863 metų sukilimo muziejumi organizuoja jau dvejus metus.

„Kasmet rengiame po tris koncertus Tėvo Stanislovo atminimui. Pirmasis koncertas skirtas Tarptautinei muziejų nakčiai, antrasis – Tėvelio Stanislovo mirties metinėms, o trečiasis – jo gimtadieniui. Kartu su Liudu Mikalausku organizuodami šiuos koncertus svajojome juos užauginti iki festivalio, apimančio ne tik Paberžę, bet ir Pažaislį. Norime žmones kviesti į Paberžę ir Pažaislį ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir tuomet, kai šios sakralios vietovės apsivelka besimainančius rudens ir žiemos gamtos drabužius.

Net ir tuomet, kai vėsu ar net šalta, Paberžė neturi būti pamiršta, nes Tėvas Stanislovas norėjo, kad ši vietovė visuomet būtų pilna gyvybės, tad su dideliu džiaugsmu kviečiame visus pasiklausyti puikių koncertų ir prisiminti tą žmogų, kuris daugeliui buvo ir mokytojas, ir sielų gydytojas“, – kviečia koncerno „Vikonda“ personalo direktorė bei labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ gerosios valios ambasadorė Virginija Ragauskienė.

Koncertus organizuoja labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ kartu su viešąja įstaiga „Liudo Mikalausko koncertai“ bendradarbiaudami su Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Nacionaline Filharmonija ir svetingumo kompleksu „Monte Pacis“.

Viliamasi, jog šis koncertų ciklas taps gražia tradicija, dovanojančia jaukius susitikimus su patyrusiais scenos meistrais bei jaunais talentais.

 

Kristina Kasparavičė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: