Kadras is filmo „Černobylis”. HBO nuotr.

Sekmadienio vakarą – ilgai laukta „Černobylio“ premjera LRT TELEVIZIJOS eteryje

Šį sekmadienį, sausio 10 d., LRT TELEVIZIJA pradeda rodyti įspūdingą penkių dalių mini serialą „Černobylis“. Lietuvoje filmuotą serialą įgarsino Rytis Zemkauskas.

Pirmojoje serijoje, kurią stebėti žiūrovai kviečiami sekmadienį, 21 val., per LRT TELEVIZIJĄ, pasakojama apie naktį, kada, vykdant saugumo eksperimentą atominės elektrinės reaktoriuje, įvyksta sprogimas ir kyla gaisras. Atominės elektrinės vadovai avarijos aplinkybes nuslepia ir tikina, kad gyventojams pavojus negresia, o Kremliui raportuoja, jog padėtį suvaldė. Šią ir kitas „Černobylio“ serijas lydės žurnalisto, laidų vedėjo ir prodiuserio Ryčio Zemkausko balsas, įgarsinęs išskirtinės reikšmės serialą.

Jau pirmosios serijos metu žiūrovai išvys pažįstamas Lietuvos vietas, į kurias po itin sėkmingo serialo pasirodymo tarptautinėje rinkoje ėmė plūsti turistai. Serialo „Černobylis“ scenarijaus autorius ir prodiuseris Craig Mazin specialiame interviu portalui LRT.lt sakė, kad tai – džiuginantis rezultatas: „Manau, tai nuostabu. Pirmiausia – žmonės turi daugiau žinoti apie Lietuvą, apie Baltijos šalis. Apie vaidmenį, kurį Lietuva turi kaip Europos Sąjungos narė. Tai – svarbi šalis, turinti svarbią vietą žemėlapyje. Ir jei nors kiek prisidėjome prie turizmo, prie to, kad daugiau žmonių atrado Lietuvą, labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi.“

LRT.lt interviu kalbintas C. Mazin Lietuvos vaidmenį, kuriant serialą, pabrėžė ir atsiimdamas „Emmy“ apdovanojimą. Kūrėjas sako, kad nepaminėti šios šalies indėlio būtų nedovanotina: „Nepadėkoti Lietuvos valstybei ir Lietuvos tautai už didžiulę pagalbą kuriant šį serialą būtų nuodėmė. Aš tuo naudojausi kiekvieną dieną: kasdien lietuviai man rodydavo vietas, kur galime filmuoti, kasdien filmuojant lietuviai vairavo sunkvežimius, grimavo aktorius ir juos rengė, statė kameras. Pavyzdžiui, visi nuostabūs kostiumai, visos detalės, visas rekvizitas – visu tuo rūpinosi lietuviai. Todėl esu labai dėkingas Lietuvos žmonėms, esu jiems skolingas. Ir kur kitur, nei „Emmy“ scenoje, galėjau tai pasakyti? Man pasisekė.“

Visos penkios neįtikėtinos sėkmės sulaukusio HBO ir „Sky“ televizijų serialo „Černobylis“ serijos bus rodomos sekmadieniais, nuo sausio 10 d., 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Teisę transliuoti serialą LRT suteikė HBO ir „Telia“, oficialus HBO partneris Lietuvoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: