„Sekmadienis su šiuolaikiniu menu“, renginys iš ciklo „Panevėžys kviečia“

Sekmadienį, spalio 11 d.
13 val.
Panevėžio marių krantinėje

Programoje:
13–13.10 val.
Atlikėjos Andrėja Arzimanova  ir Ugnė Banevičiūtė

13.15–14.10 val.
Monikos Dirsytės paskaita
„Performansų šaknys“. Kūrybinės dirbtuvės

14.25–14.35 val.
Muzikinis performansas, atlikėjas Aronas Canbolat

14.35–15.05 val.
Solo performansas „Voyager“, aut. Sakurako

15.05–16.30 val.
Performansas „Kompleksas 2“, aut. M. Dirsytė

16.30–16.40 val.
Šiuolaikinių šokių programa. Atlieka šokių studijos:
Šokių ir kūrybos ERDVĖ, vad. R. Gruzdė,
„Selevy“, vad. R. Liutkevičienė

16.40–17 val.
Diskusija „Šiuolaikinis menas Lietuvoje reikalingas“, dalyvauja menininkės Sakurako,  Monika Dirsytė
ir tarpdisciplininio meno atstovė Milda Butkevičiūtė

Renginio vedėjas Darius Petkevičius

Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas.
Bus filmuojama ir fotografuojama

Filmuojamo ir transliuojamo projekto „PANEVĖŽYS KVIEČIA“ idėja Kultūros centrui Panevėžio bendruomenių rūmams kilo prasidėjus karantinui dėl COVID-19, kuomet Panevėžio bendruomenių rūmų renginių lankytojai, žiūrovai privalėjo būti namuose ir pavasarį teko atšaukti daugybę įstaigos renginių, o poreikis jiems mieste vis tiek išliko. Panevėžio bendruomenių rūmai per metus renginiuose sulaukia apie 250 000 lankytojų. Taigi mūsų lankytojams ir žiūrovams prasidėjo ,,renginių badas“. Buvo pradėta skaitmeninti anksčiau organizuotų renginių, statytų spektaklių video medžiagą ir žiūrovams buvo atidarytas Panevėžio bendruomenių rūmų YOTUBE kanalas, o nuoroda patalpinta į internetinę svetainę www.pankultura.lt.

Praėjusių ir įvykusių organizuotų renginių video medžiaga baigėsi ir supratome, kad sustoti negalime, juokavome, kad atidarėme Kultūros centro mini TV ir veikla turi tęstis ir vykti toliau. Buvo nuspręsta parengti projektą skaitmeninimui ir kai tik baigsis karantinas, projektinius renginius nufilmuoti, kad pasikartojus COVID-19 antrai bangai arba kitoms Force majeure aplinkybėms savo lankytojus ir žiūrovus galėtume pakviesti į virtualius renginius, spektaklius, koncertus. Siekiame, kad kultūra žmones pasiektų ir kita forma. Taip sėkmingai gimė šie renginiai mieste, kurie rudenišką Panevėžį nuspalvins dar daugiau ryškių spalvų.

Renginių ciklas „PANEVĖŽYS KVIEČIA“ vyks 2020 m. spalio mėnesį, keturis savaitgalius, sekmadieniais. Projektas žiūrovus kvies į skirtingas, šiuo metu gražiai sutvarkytas Panevėžio miesto erdves.

Renginių ciklo metu, stiklo kupole/ scenoje, kiekvieno žanro kūrėjai ir atlikėjai pademonstruos savo programas įtraukdami lankytoją ir besidomintį asmenį. Šalia scenos vyks edukaciniai užsiėmimai – kūrybinės laboratorijos, kurių metu bus galima prisiliesti ir pažinti meną iš visų pusių. Renginiai skirti įvairaus amžiaus auditorijai: vaikams, jaunimui, vidutinio ir vyresnio amžiaus žiūrovui.

Organizatorius
Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai

Rėmėjas
Lietuvos kultūros taryba


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: