Bendruomenės naujienosReporteris

Sekminės – Šventosios Dvasios atsiuntimo šventė

Sekminės – Šventosios Dvasios atsiuntimo šventė, septintas sekmadienis po Velykų.

Dar XIX a.  Šiaurės Lietuvoje Sekmines švęsdavo  3 dienas.  Sekminių šventės metu karvės būdavo apvainikuojamos , papuošiamos kaspinais.  Namai, vartai, bažnytėlės iškaišomi beržų šakomis, kitais žalumynais.  Per Sekmines garbinamas ir vanduo. Iki Sekminių žmonės nesimaudydavo. Tą dieną vanduo būdavo šventinamas ne tik bažnyčioje, bet ir upėse bei ežeruose.  Vykdavo ir sudėtinės viso kaimo vaišės. Prieš vaišes šeimomis   apeidavo  savo laukus – ,,aplankydavo rugelius‘‘, po to valgydavo, dainuodavo, šokdavo, supdavosi, žaisdavo. Paplitus krikščionybei, šį senovišką rugių lankymo paprotį dvasininkai pakeitė religine laukų šventimo apeiga.

Šiandien, kiekvienas krikščionis  laukdamas  Šv. Dvasios atsiuntimo šventės  užduodame  savo sielose  klausimus, kas yra toji slėpiningoji Šventoji Dvasia, kokia Ji? Ar Ją pažįstu? Ar atpažįstu kaip konkrečiai Ji veikia mano kasdienybėje? Ar sugebu atverti save Sekminių  Dvasiai? Ar besuprantu kokia ypatinga tai šventė? Tai Šventosios Dvasios dėka Dievas yra taip arti kiekvieno iš mūsų. Būtent Ji, anot pranašo Jeremijo ir Laiško žydams autorius įrašo Įstatymą mūsų širdyse, taip sudarydamas su mumis naująją sandorą, paremtą jau ne baiminga pagarba, o meile, ne vergišku paklusnumu, o Dievo vaikų laisve.  Šventosios  Dvasios buvimas – nuolatinis išgyvenimas, atskleidžiantis visuomet skirtingai ir visada naujai.

Savaitė ( arba devyndienis ) prieš šią šventę visiems krikščionims yra susikaupimo metas. Pažymėtina, kad po Jėzaus Žengimo į dangų mokiniai, užuot vėl ėmęsi įprastinių darbų pasilieka kartu su Marija ir atsideda maldai. Šiomis dienomis prieš  Sekmines Bažnyčia  vienybėje su Dievo Motina be perstojo meldžiasi , kad visi jos vaikai iš naujo gautų Šventosios Dvasios dovanų. Kiekvienas krikščionis privalo žinoti, kokį svarbų įvykį liturginiuose metuose atspindi Sekminės. Kiekvienas, motiniškai prižiūrimas Marijos pasirengia joms, kad galėtų gauti gausių malonių. 

Kristus pažadėjo, jog žemėn atsiųstoji Dvasia bus ugnis. Priimkime šią meilės ugnį…

Didžiausia Sekminių – Šv. Dvasios atsiuntimo atlaidai Pasvalio krašte vyksta Daujėnų Švč. Jėzaus Vardo parapijoje. Atlaidų iškilmė vyksta dvi dienas – sekmadienį  ir pirmadienį. Sekmadienį  sumos iškilmingas Šv. Mišias aukoja Panevėžio vyskupai, o pirmadienį – Šv. Mišias aukoja Pasvalio dekanato kunigai.  Daujėnai šiems atlaidams ruošiasi iš anksto.  Tvarkoma ir puošiama parapijos bažnyčia, sodybų  aplinkos, sodinamos gėlės, darželiuose balinami akmenukai,  kruopščiai sutvarkoma aplinka prie  šventabalos  Mergelės Marijos apsireiškimo vietos.

Ateik, Šventoji Dvasia, pripildyk savo tikinčiųjų širdis ir įžiebk jose savo meilės ugnį.

Aleliuja.

2019 m. birželio 9 d.                                   Vlada Čirvinskienė, Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close