Sėkmingas D.Rapšio žygis į pusfinalį

Tokijo olimpinių žaidynių plaukimo varžybų pusfinalyje sekmadienį patyręs 26 metų Danas Rapšys padarė tai, ką ir planavo, o jauniausia Lietuvos delegacijos narė 19-metė Kotryna Teterevkova viršijo lūkesčius ir prognozes. Abu jie rytoj kovos savo rungčių pusfinaliuose.

Šalies plaukimo rinktinės lyderis 200 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybų penktajame iš penkių atrankos plaukimų finišavo antras, o į pusfinalį, kuriame lenktyniaus 16 sportininkų, pateko devintu rezultatu – 1 min. 45,84 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė korėjietis Sunwoo Hwangas – 1 min. 44,62 sek.

„Po vakarykštės dienos plaukimo buvo ilga naktis apgalvojimui, kaip kas turi būti. Reikėjo nepasiduoti kylančioms emocijoms ir tvarkingai išsidėlioti nuotolį. Manau, kad pavyko, bet dar tikrai yra kur tobulėti“, – prisipažino D.Rapšys, šeštadienį 400 nuotolyje užėmęs 13-ąją vietą ir nepatekęs į finalą.

Anot plaukiko, dvigubai ilgesnėje distancijoje jis pernelyg pasitikėjo savo jėgomis, todėl iš pradžių plaukė pasaulio rekordo grafiku, tačiau antroje nuotolio dalyje prarado pozicijas. Šįkart lietuvis savo plaukime po 50 m buvo trečias, po 100 m – septintas, po 150 m – šeštas. Bet galingai finišavo ir pateko į pusfinalį.

„Išsidėliojus distanciją ir pagal tai plaukiant, viskas pavyko“, – sakė antrose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis panevėžietis.

D.Rapšys teigė, kad psichologiškai jis jautėsi tvirtai ir vakar: „Bet buvo pirmas startas, labai buvo sunku vertinti pajėgumą, kaip atrodai vakare, nes dažniausiai vakare būna atranka. Dabar pirmą kartą atranka vyksta vakare. Keistas jausmas. Vakar buvo skaudi klaida, iš kurios pasimokiau.“

Atsigauti iki rytoj 10.43 val. Tokijo laiku, kai Lietuvoje bus 4.43 val. ryto, D.Rapšiui padės masažai, soti vakarienė ir kiek galima ilgesnis miegas. Vienu šios rungties favoritų laikomas lietuvis mano, kad rezervo jis turi.

K.Teterevkova po 100 m krūtine rungties atrankos plaukimo švietė šypsena. „Labai pavargau, bet labai džiugina rezultatas. Planavau jau iki žaidynių įvykdyti olimpinį normatyvą, bet tai padariau per žaidynes. Labai džiaugiuosi“, – sakė vilnietė, laimėjusi trečią iš šešių atrankos plaukimų ir pasiekusi asmeninį rekordą – 1 min. 6,82 sek. Šis rezultatas galutinėje įskaitoje jai garantavo 15-ąją vietą ir bilietą į pusfinalį. „Aš labai daug išspaudžiau iš savęs, nes tai galėjo būti paskutinis mano startas Tokijuje šioje rungtyje“, – prisipažino 19-metė.

Į Tokijo žaidynes K.Teterevkova pateko kaip aukščiausią reitingą turinti Lietuvos plaukikė, nei bei vienai mūsų šalies atstovei nepavyko įvykdyti olimpinio normatyvo – 1 min. 7,07 sek. Ji dar startuos ir 200 m krūtine rungtyje.

2018 m. Buenos Airių jaunimo olimpinių žaidynių sidabro ir bronzos laimėtoja Tokijo žaidynių atrankoje savo plaukime aplenkė net legendinę jamaikietę Alią Atkinson, savo laiku mesdavusią iššūkį šioje rungtyje karaliavusiai 2012 m. Londono olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei, o dabar likusią už pusfinalio borto.

Greičiausia atrankoje buvo olimpinį rekordą pasiekusi Pietų Afrikos sportininkė Tatjana Schoenmaker – 1 min. 4,82 sek. Pasaulio rekordininkė amerikietė Lilly King užėmė trečiąją vietą (1 min. 5,52 sek.), o aštunta finišavo buvusi amžina olimpinės čempionės R.Meilutytės varžovė Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovė Julija Jefimova (1 min. 6,21 sek.).

Būtent L.King ir J.Jefimovą Lietuvos plaukikė vadina rungties favoritėmis.

K.Teterevkova teigė nejautusi jaudulio debiutuodama olimpinėse žaidynėse: „Aš nesureikšminu varžybų. Stengiuosi įsivaizduoti, kad kiekvienas startas man tiesiog yra kaip tobulėjimo galimybė.“

LTOK informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: