Sėkmkingai vykdoma jaunimo užimtumo programa „Ritmas!”

Panevėžio rajono Panevėžio seniūnijos jaunimo įtraukimas į aktyvią kultūrinę – šviečiamąją veiklą, keliant kaimo vietovėje gyvenančio jaunimo kultūrinį lygį, diegiant kokybiško užimtumo programas, skatinant bendruomeniškumą.

Panevėžio sen. jaunimo kultūrinis užimtumas yra ribotas, nepakankamai finansuojant kultūros ir švietimo įstaigas, nėra galimybės užtikrinti kokybiškų ir profesionalių kultūrinio užimtumo galimybių, mažai švietėjiškų projektų įtraukiančių vietos jaunimą, kokybiškų didelės apimties kultūrinių renginių. Kaimo vietovėje gyvenantis jaunimas neturi pakankamų finansinių resursų vykti į vietas, kur koncentruojasi plati kultūrinių paslaugų pasiūla. Ekonominės socialinės gyventojų problemos- tai bedarbystė, mažos pajamos, skurdas nulemia psichologines problemas-nepasitikėjimą savo gebėjimais, uždarumą, neigiamą savo galimybių vertinimą., kas įtakoja socialinę jaunuolių atskirtį. Vietos jaunimas pasyviai dalyvauja vietos plėtros procesuose, nenoriai jungiasi bendrai veiklai. Labai svarbu užtikrinti kultūrinių šviečiamųjų paslaugų prieinamumą kiekvienam kaimo gyventojui, skatinant socialinį ir ekonominį aktyvumą.

Vietos projektas skirtas Panevėžio rajono Panevėžio seniūnijos jaunimui. Projekto dėka buvo išspręsta svarbiausia jaunimo problema, tai įdomus, kultūrinis laisvalaikis ir užimtumas. Panevėžio rajono vaikai ir jaunimas negali lankyti Panevėžio miesto neformalaus ugdymo įstaigų, tad netenka galimybės užsiiminėti savišvieta ir saviveikla mieste. Jaunimas turėjo galimybę naudotis Lietuvos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos sukurtomis kultūrinėmis mokomosiomis , tikslinėmis mušamųjų instrumentų programomis, kurios buvo vykdomos Šilagalio kaime.

Projektu buvo siekiama sukurti ir vykdyti vietos jaunimui skirtą mokymų programą, kryptingai ir planingai užimant Panevėžio seniūnijos jaunimą kūrybine, pažintine, socialine veikla.

Muzikinio ugdymo programa “Mokymas groti mušamaisiais instrumentais”

Programos metu Panevėžio seniūnijos jaunimas susipažindintas su įvairiais mušamaisiais instrumentais. Profesionalūs mušamųjų instrumentų bei muzikos dėstytojai mokė muzikos pagrindų, lavino kitus muzikinius įgūdžius bei mokė profesionaliai groti mušamaisiais instrumentais. Buvo sukurta jaunimo mušamųjų instrumentų atlikėjų grupė, kuri projekto rezultatus pristatė Panevėžio rajono renginiuose, respublikinėse šventėse, užsienyje.

Muzikinio ugdymo stovykla „Ritmink“

Stovykla vyko 2014 m. rugpjūčio mėn. Jos metu jaunimas muzikavo, bendravo, organizavo pasirodymus, improvizavo. Su jaunimu dirbo profesionalūs muzikantai bei savanoriai. Jaunimas mokėsi ne tik muzikos, bet ir buvo skatinamas bendruomeniškumo jausmas, poreikis kartu kurti ir siekti rezultatų, vyko motyvaciją skatinantys užsiėmimai bei kitos netradicinės veiklos.

Programų užsiėmimus vedė lektoriai L.Labudis, G.Bitinas, S.Buitvydas, Daniel Ray, Maarten Deschacht ir kt.

Projekto partneriai Gyventojų bendruomenės centras „Šilagalys“, Panevėžio rajono savivaldybės administracija.

Dėkojame savanoriams : Mindaugui, Simui, Godai, Giedriui, Jonui, Ingai, Amandai, Vigintai, Dainorai ir kitiems. Džiaugiamės, kad muzikantų bendruomenė auga.

 

Goda Jakubonytė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: