Selektyvioji lazerinė trabekuloplastika (SLT) jau Panevėžio ligoninėje

Glaukoma yra progresuojanti optinė neuropatija ir sudaro apie 8 proc. viso pasaulio aklumo. Tai daugiausia yra būdinga regos nervo galvos išvaizdos pokyčiams ir regos lauko defektams. Glaukoma gali būti įgimta arba įgyta ir gali būti klasifikuojama kaip atvirojo kampo glaukoma, arba uždarojo kampo glaukoma (kampas – tai kampas tarp užpakalinės ragenos ir priekinės rainelės).

Šiuo metu akispūdžio mažinimas išlieka vienintelis glaukomos gydymo būdas, atsižvelgiant į daugelį veiksnių, pavyzdžiui, glaukomos tipą. Tarp jos gydymo galimybių yra medicininė terapija, gydymas lazeriu, selektyvioji trabekuloplastika (SLT), chirurgija.

Neseniai Respublikinė Panevėžio ligoninė įsigijo naujos kartos Elex Tango SLT ir YAG lazerį ir praplėtė teikiamų akių ligų gydymo paslaugų spektrą iki šiol mūsų ligoninėje nenaudotu glaukomos gydymo metodu – selektyvia lazerine trabekuloplastika (SLT). Tai – pažangiausias glaukomos gydymo metodas, papildantis senuosius – operacinį ir medikamentinį gydymą.

Apie šią naujos kartos lazerinę įrangą ir jos galimybes pasakoja Respublikinės Panevėžio ligoninės Akių ligų skyriaus vedėjas, gydytojas oftalmologas Eugenijus Žvykas:
„SLT – tai minimaliai invazinis lazerinis glaukomos gydymas, atliekamas ambulatoriškai, vietinėje nejautroje. Po gydymo pacientas jau tą pačią dieną gali būti darbingas, nesutrikdoma kasdienė veikla. Procedūros metu didelės energijos trumpų impulsų lazeriu paveikiamas trabekulinis tinklas  – struktūra, pro kurią skysčiai išteka iš akies. Per kelias savaites po gydymo trabekulinis tinklas remodeliuojasi, tarsi atsinaujina, todėl pagerėja skysčių nutekėjimas ir sumažėja akispūdis. Toks akispūdį mažinantis efektas pasiekiamas ~60-70 % atvejų ir trunka kelis metus. SLT gydymas ypatingas tuo, kad procedūrą po kelių metų galima kartoti.

Šis gydymo metodas gali būti pasirenkamas kaip pirmo pasirinkimo glaukomos gydymas, arba, kai skiriant medikamentinį gydymą, efektas yra nepakankamas. Todėl daliai pacientų, taikant lazerinį gydymą, pavyksta pasiekti ir kelis metus palaikyti tikslinį akispūdį visai nelašinant arba lašinant mažiau glaukomos vaistų, išvengiant kasdienio lašų vartojimo sukeltų nepageidaujamų reakcijų.

Nors SLT galima gydyti įvairių formų glaukomą, bet ar šis gydymo metodas Jums tinkamas, gali nustatyti tik detaliai ištyręs oftalmologas.

Kaip ir iki šiol senuoju lazeriu, nauja įranga toliau gydysime antrinę kataraktą, atliekant drumstos užpakalinės lęšiuko kapsulės suardymą lazeriu. Šio gydymo, pacientų  vadinamo “lęšiuko nuvalymu”, prireikia pacientams, kuriems, praėjus tam tikram laikui po kataraktos operacijos, vėl pablogėja matymas ir oftalmologas diagnozuoja užpakalinės kapsulės drumstėjimą.

Taip pat galėsime gydyti pacientus, sergančius uždaro kampo glaukoma. Tai specifinė glaukomos forma, kai dėl anatominių akies savybių yra linkęs užsiblokuoti akies priekinės kameros kampas, todėl įvyksta vadinami glaukomos priepuoliai – staigūs dideli akispūdžio padidėjimai. Tokiu atveju rainelėje lazeriu suformuojame angą, kurios dėka sumažėja priekinės kameros kampo užsidarymo rizika“.

Kviečiame visus, kurie turi regos sutrikimų ir siuntimą iš Šeimos gydytojo, kreiptis į Konsultacijų poliklinikoje dirbančius gydytojus oftalmologus, kurie, įvertinę Jūsų regos sutrikimus, paskirs reikiamus tyrimus, atliekamus naujausia medicinine įranga.

VšĮ Respublikinės Panevėžio Ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: