Pradžia Aukštaitijos naujienos Seminaras ,,Bažnyčios socialinis mokymas ir kvietimas veikti“ Pasvalyje

Seminaras ,,Bažnyčios socialinis mokymas ir kvietimas veikti“ Pasvalyje

0

“Krikščioniško gyvenimo paslaptis yra meilė. Tik meilė užpildo blogio mumyse sukurtą tuštumą”. Popiežius Pranciškus Kasmetinės labdaros akcijos “Maltiečių siuba” žygio per Lietuvą išvakarėse, Pasvalio Šeimos Gerovės centro vadovai, vykdydami neformaliojo suaugusiųjų švetimą pagal programą “Asmenų integraciją per savanorystę į darbo rinką‘‘, pakvietė Carito organizacijos vadovus ir narius, pasvaliečius savanorius aktyviai dalyvauti seminare “Bažnyčios socialinis mokymas ir kvietimas veikti‘‘, kuris vyko Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos namuose.

Seminarą vedė viešnia iš Kauno Jūratė Matikovienė – Lietuvos Caritas projektų vadovė, Lietuvos Carito “Slaugos ir globos namuose skyriaus‘‘ – programos koordinatorė. Lektorė maloniai ir nuoširdžiai bendravo su seminaro klausytojais.

Pirmiausia viešnia pristatė save, pasidalijo teoriškai ir praktiškai apie kelius: kas ir kada ją atvedė į savanorystę bei karitietišką veiklą Kauno Arkivyskupijos Kristaus Prisikėlimo parapijoje .

Lektorė kalbėjo, kad jos karitietiška veikla turinti nemažai patirties, nes jau skaičiuojanti dvidešimtuosius metus. Ji pasidžiaugė, kad yra didžiulė laimė dalintis meile su kitais. Lektorė pabrėžė , kad Caritas Lietuvoje ir siūlo kiekvienam savanoriui patirtį gyvenimo nuotykį.. Lektorė Jūratė pasakė, kad reikia pripažinti, kad skurdas ir vienišumas Lietuvoje, yra itin opi problema. Renginio vedėjai buvo įdomu susipažinti su seminaro dalyviais. Todėl lektorė maloniai pakvietė visus prisistatyti bei pasidalinti mintimis apie savanorystės veiklą. Išsakyti savo nuomonę ko tikisi iš seminaro. Seminaro dalyviai pristatydami save pateikė daug gyvenimiškų patirčių apie savanorystės darbą.

Lektorė pasidžiaugė pasvaliečių savanorių karitietiška veikla bei skatino visiems dirbti su Dievo meile ir pagarba, nežiūrint amžiaus bei savanorystės stažo.

Po to visi stebėjome parengtą lektorės Jūratės vaizdo medžiagą ,, Bažnyčios socalinis mokymas ir kvietimas veikti‘‘.

O medžiagos pabaigoje buvo pateiktas DOCAT socialinio mokymo ir visuomeninis Katalikų Bažnyčios mokymas nuo popiežiaus Leono XIII plėtojimas pagrindinių dokumentų sąrašas .

Seminaro pabaigoje visi dalyviai – poromis buvo pakviesti atlikti praktinę užduotį .

Savo atliktas užduotis kiekviena grupelė išradingai ir savaip pristatė bei apibūdino. Lektorė pratęsdama dalyvių išsakytas mintis praktinėse užduotyse tarė galutinį savo apibendrinamąjį žodį:

“Niekada nevalia pamiršti, kad kiekvienas žmogus yra Dievo paveikslas, ir jam turi būti teikiama tokia pati pagarba, kaip ir pačiam Dievui. Bendrai siekiamas gėris – tai socialinė padėtis, įgalinti žmonės pasiekti pilną jų galmybių išsiskleidimą ir žmogiško kilnumo raišką.‘‘

Atsisveikindama lektorė Jūratė palinkėjo kiekvienam per savaitę su meile atlikti tris darbus ir tai padaryti paskatinti kitus.
– O gautą rezultatą galėsite įvertinti patys! – pakiliai bei su šypsena veide pasakė viešnia iš Kauno.
– Gal vakare nebereikės Vytauto Didžiojo a. žibintų, nes Gerumo Meilės šviesa liepsnos iš mūsų pasvaliečių širdžių, atsidėkodami lektorei Jūratei ir renginio organizatoriams , kalbėjo seminaro dalyviai.

 

 

Vlada Čirvinskienė, seminaro dalyvė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.