Pixabay nuotr.

“Senior Group” Panevėžyje atidaro pirmąją šeimyninę rezidenciją senjorams Lietuvoje

Tarptautinis socialinės priežiūros įmonių tinklas „Senior Group“ Lietuvoje atidaro pirmąją šeimos stiliaus senjorų rezidencija – „Senior Panevėžys“. Rezidencija Panevėžio mieste, Savitiškio g. 31. Rezidencija išsiskiria šeimos aplinka, kokybiška priežiūra, svetinga atmosfera ir modernia vadyba.

Čia viskas kaip namuose

„Senior Panevėžys“rezidencija yra vieno aukšto pastatas, sujungiantis du gyvenamuosius korpusus ir medicininį-administracinį bloką. Rezidencija suprojektuota pagal “Senior Group” prancūzišką “Didelės šeimos namų” (Big Family House) koncepciją, todėl čia viskas primena namus. Pastatas pastatytas ir įrengtas taip, kad jame saugiai jaustųsi tiek ribotą judėjimą, tiek negalią turintys senjorai bei suaugę žmonės. Viename korpuse tarsi viena draugiška šeima gyvena 6-7 senjorai. Kiekviename pastate yra bendra erdvi studijos tipo svetainė, sujungta su virtuve ir valgomojo zona. Kiekviename kambaryje įrengtos patogios senyvo amžiaus žmonėms adaptuotos sanitarinės patalpos, taip pat personalo kambarys bei naktinio stebėjimo patalpos. Bendras pastato plotas siekia pusę tūkstančio kvadratinių metrų. Čia nuolat gyvena 15 senjorų bei negalią turinčių žmonių.

“Šių namų atsiradimas yra fantastiško kelių metų bendradarbiavimo su Panevėžio miesto savivaldybe rezultatas. Tikime, kad ir toliau išlaikysime artimą partnerystę su miesto bendruomene, praturtinsime mūsų globojamų gyventojų gyvenimą, suteikdami jiems daugiau džiaugsmo ir tikėjimo, kad senatvė taip pat gali būti graži. Manau, kad socialinės globos namų kartelę Lietuvoje kilstelėjome”, – sako “Senior Group” vadovė Lietuvoje Daiva Grikšienė.

Tai pirmieji “Senior Group” tokio tipo socialinės priežiūros namai Lietuvoje, tačiau Baltijos šalyse didelės šeimos namų koncepcija pradėta įgyvendinti anksčiau – pirmosios “Senior Group” senjorų rezidencijos ir netgi jų kvartalai iškilo Latvijoje 2018 metais. Šiuo metu “Senior Group” Latvijoje turi penkias teritorijas, kuriose pastatytos senjorų rezidencijos.

Išmanioji programėlė įvertina gyventojų savarankiškumą ir sudaro individualų planą

Pasak Daivos Grikšienės, nauja yra tai, kad gyventojų priežiūra čia vykdoma pasitelkus modernius technologinius sprendimus. Specialiai sukurta programėlė SC7 (Senior Coding 7) puikiai naviguoja čia reziduojančių gyventojų buitį, higieną ir gyvenimo planus, padeda stebėti sveikatos būklę bei fizinį aktyvumą, pateikia kiekvieno kliento sveikatos rodiklius, taip pat ir incidentų bei  kasdieninės veiklos stebėjimo rezultatus ištisą parą.

Aplikacija yra puiki pagalbininkė ir darbuotojams, kurie periodiškai pažymėdami atliktas užduotis tarsi piešia gyventojų savijautos ir sveikatos žemėlapį. Programėlė praneša kokiu metu kokią dienos rutiną reikia atlikti, padeda sekti kūno parametrų pokyčius. Gyventojų artimieji bet kada vizualiai gali matyti, kaip jų šeimos nario parametrai kito, o atvykusiems medikams tą pačią minutę galima parodyti gyventojo sveikatos pokyčių kreivę. Tokia skaitmenizuota globos planavimo ir valdymo sistema leidžia sudaryti kokybiškus individualius priežiūros planus gyventojams, nepamirštant ir jų asmeninių pomėgių, analizuoti medicininius poreikius, o kartais net aktyviai progresuojančią ligą pristabdyti.

Bendro gyvenimo patalpose įrengtos vaizdo kameros, kurios vieno korpuso darbuotojos realiu laiku gali stebėti situaciją kitame korpuse – tai stiprina saugumą ir leidžia visada laiku suskubti į pagalbą. Operatyviam ryšiui talkina ir kasdien darbuotojų naudojamos racijos – moterys sako, kad darbe tai kur kas patogiau nei mobilusis telefonas.

Kad būtų išvengta senatvės baimės

“Senior Group” užsibrėžė aktualią misiją – padėti žmonėms atsikratyti senatvės baimės ir sudaryti sąlygas gražiame amžėjimo etape turėti dar vieną mielą šeimą, jaukią namų atmosferą, kuri yra saugi, patikima, skatinanti savarankiškumą ir pratęsianti visavertį gyvenimą. Įgyvendindami šį tikslą, darbuotojai patys taip pat organiškai įsilieja į didelės šeimos namų gyvenimą. Jų šiltas ir rūpestingas bendravimas, priežiūra, sustyguota pagal individualius kiekvieno gyventojo poreikius, vikrumas ir atidumas palaikant tvarką ir precizišką švarą namuose, stilingos improvizacijos patiekiant maistą, serviruojant pusryčių, pietų ir vakarienės stalus. Sėsti drauge visiems prie stalo – tai nelaužoma šių didelės šeimos namų tradicija.

Senjorų rezidencija – ideali vieta vyresnio amžiaus žmonėms, nes darbuotojai stengiasi kuo geriau pažinti čia gyvenančius žmones, padėti atlikti kasdienes užduotis ar judėti, nenuilstamai bendrauti su demencija sergančiais klientais. Demencija – yra šio amžiaus rykštė.  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, iki 2030 m. demenciją turinčių asmenų skaičius pasaulyje išaugs iki 82 milijonų, iki 2050 m. – net iki 152 milijonų. Teigiama, kad šiandien pasaulyje naujas demencijos atvejis diagnozuojamas kas trys sekundės.  Demencija devynmyliais žingsniais skverbiasi į pagyvenusių žmonių gyvenimus. Todėl kasdieninė veikla, socialinių įgūdžių stimuliavimas, saugumo priemonės itin svarbios, užtikrinant ramesnį gyvenimą tiek senjorams, tiek jų artimiesiems.

“Norėtume pasiūlyti ir trumpalaikės socialinės globos paslaugas savo rezidencijoje, kad artimuosius slaugantys žmonės galėtų padaryti pertrauką, bet nuo pat pirmosios dienos esame pilni. Tiek ilgalaikės, tiek trumpalaikės globos poreikis stimuliuoja ieškoti naujų galimybių, kaip pagelbėti mūsų senstančiai visuomenei ilgesnį laiką išlikti gyvybingai. Manome, kad “Senior Group” didelės šeimos namų koncepcijos prototipų, senjorų apartamentų ar šeimos tipo stacionarių kokybiškos socialinės priežiūros namų atsiradimas pradeda įgauti pagreitį”.

Tarptautinė įmonių grupė “Senior Group” ir toliau kuria naujas paslaugas, siekdama padėti šeimoms rūpintis savo senyvo amžiaus artimaisiais, naudoti naujausius technologinius sprendimus, derinti tradicinį požiūrį ir inovacijas, kad būtų pasiūlytos aukštos kokybės paslaugos.

_______________________

Tarptautinis socialinės globos įmonių tinklas „Senior Group“ nuo 2018 m. aktyviai dirba socialinės priežiūros  srityje, įgyvendina įvairius socialinės globos projektus. Vienas sėkmingiausių projektų – „Didelės šeimos namai“ (Big Family House) –  yra alternatyva tradiciniams senelių namams – specialiai sukurta pastato architektūra, pritaikytos modernios skaitmeninės technologijos ir socialinės inovacijos užtikrina savarankišką, įdomų ir saugų šios unikalios bendruomenės gyventojų gyvenimo būdą, kuris tikrai primena „didelės šeimos“ namą. “Senior Group” taip pat Baltijos šalyse diegia projektą, pavadintą „Mama OK“ – tai pagalbos į namus ir dienos socialinės globos paslaugų asmens namuose kompleksas, sukurtas pagal Prancūzijos globos sistemos modelį, suteikiantį senjorams saugumą ir jiems pritaikytą priežiūros planą jų gyvenamojoje vietoje. Šie projektai sėkmingai plečiasi ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, yra pripažinti tarptautiniu mastu (apdovanojimas tarptautiniame ilgaamžiškumo inovacijų festivalyje „SilverEco and Aging Well 2022“) už “Inovatyvius projektus sveikatos ir socialinės apsaugos srityje”).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: