Seniūnai patuštins partijos kišenę

Įsigaliojus rinkimų į Savivaldybių tarybas įstatymo pataisoms už kandidatus, einančius pareigas, nesuderinamas su tarybos nario pareigomis, partijos privalėjo sumokėti dvigubą rinkimų užstatą, todėl tokių puošmenų – savivaldybei pavaldžių įstaigų ir įmonių vadovų – daugumos partijų sąrašuose nebeliko. Tačiau buvo ir išimčių, todėl kai kurioms partijoms gali tekti šiek tiek pasipurtyti.

Pagal įstatymus už registruotus partijų kandidatus turėjo būti mokamas vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio, tai yra šiek tiek daugiau kaip 2,2 tūkst. litų užstatas. Jei kandidatas eina pareigas nesuderinamas su tarybos nario pareigomis užstatas buvo dvigubinamas maždaug iki 4,5 tūkst. litų.

Prieš keturis metus vykusiuose vietos savivaldos rinkimuose tokių puošmenų tiek Panevėžio mieste, tiek rajone buvo labai daug. Įstaigų ir įmonių vadovai sugebėjo pritraukti rinkėjus, tačiau vėliau mandatų atsisakė, tarybose vietas užleisdami tiems, kurie sulaukė gerokai mažesnio palaikymo. Šiemet piniginiai reikalai tokius gudročius gerokai atbaidė, tačiau ne visus.

Panevėžio rajone išsiskyrė užtikrintai triumfavusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei jų kandidatas į mero postą Povilas Žagunis. Kartu su meru ši partija rajono taryboje iš 25 vietų turės 12, todėl jai valdančiąją daugumą sudaryti bus daugiau negu paprasta. Tokiai sėkmei įtakos galėjo turėti ir seniūnų bei jų pavaduotojų mundurais vilkintys valdininkai.

Praėjusią kadencija kartu su „valstiečiais“ rinkimuose dalyvavęs Ramygalos seniūnijos seniūnas Valdas Chirv buvo išrinktas į tarybą, bet mandato atsisakė. Nepaisant, kad prieš šiuos rinkimus jis buvo įrašytas 34 vietoje, o prieš Kalėdas patyrė insultą ir iki šiol negrįžo į darbą rinkėjų valia palypėjo 24 pozicijomis ir buvo išrinktas į tarybą. Jis neslepia kol kas neapsisprendęs ar pateisinti rinkėjų pasitikėjimą, ar pasilikti šiltą seniūno kėdę.

Jei V.Chirv atsisakys mandato į tarybą pagal eilę į ją galėtų patekti Naujamiesčio seniūnijos seniūno pavaduotojas Juozas Klioris, tačiau ji irgi vargu atsisakys pareigų. Jis iš 21 vietos pakilo į 13.

Tuomet durys į tarybą atsivertų Paįstrio seniūnijos seniūnui Virginijui Šležui, kurį į priekį rinkėjai kilstelėjo 18 pozicijų, tačiau irgi abejojama ar jis atsisakys šiltos vietos.

Tuomet už rajono tarybos stalo sėstų Miežiškių kultūros centro meno vadovė Lina kairytė, o partijai tektų atsisakyti už mandatų atsisakiusius valdininkus sumokėtų užstatų.

Tiesa, ketvirtoji „valstiečių“ puošmena – Velžio seniūnijos seniūno pavaduotojas Virmantas Šeškevičius iš 30 vietos buvo nuleistas 8 pozicijomis žemyn.

Į tarybą nepateko ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Lunskis, tačiau jam dėl kėdės drebėti nederėtų, nes valdžioje permainų nebus.

Skirtingai nei rajono „valstiečiai“ Panevėžio miesto konservatoriai nusprendę miestiečius pamasinti žinomais žmonėmis patyrė fiasko ir prarado dvi pozicijas. Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Vilius Mitka, miesto poliklinikos vadovė Irena Čeilitkienė nors ir palypėjo po 8 laiptelius aukštyn, tačiau į išrinktųjų gretas nepateko. Vietos taryboje nematys ir penkiomis pozicijomis iš 10 sąrašo vietos nureitinguota savivaldybės valdininkė Dalia Meškauskienė, todėl konservatoriams užstatai bus grąžinti.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: