Seniūnijoms – biudžeto trupiniai

Kaip verčiasi seniūnijos, ar užtenka joms iš rajono biudžeto skiriamų lėšų tinkamai atlikti visus darbus, teikti kokybiškas paslaugas gyventojams? Šįkart apie tai pasikalbėjome su Kupiškio seniūnijos seniūnu Juliumi Vytautu Semėnu.

Seniūnijos bėdos

Pasak seniūno, kaime tebėra pati aktualiausia bėda – nedarbas. Atrodo, kad taip neturėtų būti. Juk visais laikais kaimo žmones maitino žemė. Tačiau darbo biržos duomenimis, jie šiuo metu sudaro apie 75 proc. bedarbių. Šią situaciją kaime švelninti šiek tiek padeda Viešųjų darbų programa. Pagal programą šiuo metu yra įdarbinta 18 žmonių ir pagrindinėse seniūnijos gyvenvietėse – Antašavoje, Šepetoje, Virbališkiuose bei Uoginiuose. Jie tvarko aplinką, pjauna žolę. Tokių darbų vasarą per akis. Seniūnijoje yra daugiausia rajono poilsiaviečių. Tai didžiulė teritorija abipus Kupiškio marių, prie Pyragių ežero.

Didelis galvos sopulys seniūnui ir griautini pastatai. Tai fermos Papiliuose, Akmenytėje, Iciūnuose. Tuos statinius buvo už pajus įsigijusios didelės grupės žmonių. Šiuo metu labai sunku atsekti ir pagrįsti dokumentais, kiek, kam tų statinių plytų priklauso. Sunku rasti teisinį pagrindą juos nugriauti. Šie objektai lyg ir turi formaliai savininkus, bet kartu jų lyg ir nėra. Pasak seniūno, būtų gerai, kad tas fermas kas nors už vieną eurą nugriautų, kaip kai kuriuos statinius žadama nugriauti Noriūnų seniūnijoje. Patiems imtis šių darbų nėra lėšų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse”

Nuotraukoje: Kupiškio seniūnijos seniūnas Julius Vytautas Semėnas šnekina Vilmantą Jėcką, pjaunantį žolę Vėžionių poilsiavietėje.

Autorės nuotrauka

 

Banguolė ALEKNIENĖ

kupiskenu_mintys

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: