Senųjų metų palydos – su muzika ir šampanu

„Žmonės per šventes dejuoja, kad sniego nėra. Tai gerai, galvoju, kad tik sniego gyvenime ir betrūksta. Tegu lyja, sakau, juk ne bombos iš dangaus krinta, o vanduo, kurio kartais taip trūksta…

Aš šįvakar ir bažnyčioje buvau, ir koncerte, o dar kaimynai ir namo parveža – tai jaučiuosi laiminga“, – šie paprasti garbaus amžiaus moters žodžiai, ištarti artėjant 2016 metų finišui ir šiltiems namams, buvo kone gražiausias metų apibendrinimas. Dar galima sakyti, kad jie buvo senųjų metų palydų akcentas, parsivežtas į namus iš viešųjų Biržų miesto erdvių, kuriose kiekvienas ieškojo ir galėjo rasti susitikimą su švente. Gera, kad kaimyninio rajono spaudoje šiais metais Biržai vadinami vienu iš pavyzdžių, kaip galima mieste išsklaidyti niūrią tamsą ir sukurti šventinę nuotaiką. Viskas prasideda nuo šviesos – noro ją įžiebti, saugoti, skleisti. Bambekliams visada jos arba trūks, ar atrodys per daug. Laimė, kad bambėjimas, kaip ir metai, praeina. Tačiau sykiu jis paspartina žingsnius tų, kurie eina priekyje. Smarkiau trepsėti ima ir sekantys pavymui.

Ir iš to bendro trepsėjimo (arba nenoro tipenti iš paskos) gimsta judesys. O galbūt – ir nauji takai. O jeigu dar yra jais profesionaliai vedančių žmonių, apie juos buriasi šviesos ratas…

Paskutinis šių metų koncertas „Į naują metų ratą…“ vyko vis labiau gyvybe plakančioje miesto širdyje – pilyje. Įvairiai galima vertinti renginio repertuarą, profesionalumo lygį, tačiau atlikėjams nuoširdumo tikrai netrūko. Klausytojų ovacijos patvirtino, kad žmonių širdis atrakinti galima ne tik meistrų nugludintais visrakčiais.

Prieš koncertą visus sveikino Biržų rajono meras, priminęs 2016 – aisiais atliktus darbus ir ypač džiaugęsis, kad Biržus pagaliau atranda turistai. Tai miestui yra ypatingas ženklas – viltis, kad iš Biržų traukiasi ne tik su lempomis susijusi tamsa.

Gražiai sutikę kaimynės iš Pasvalio dainas, ploję „Blėkvario“ muzikantams ir džiaugęsi „Viktorijos“ choro muzikalumu biržiečiai buvo vaišinami šampanu. Taures jie kėlė už tai, ką gero patyrė, sėkmingai ištvėrė arba sukūrė senaisiais. Už bendrumo pojūtį, vesiantį per Naujuosius 2017 metus.

Vidurnaktį Biržų miesto aikštėje buvo daug gražių žmonių, jų šypsenų, linkėjimų vieni kitiems, rajono mero ir miesto seniūno sveikinimų ir fejerverkų.

Beje, buvo daug policijos pareigūnų ir nesimatė buteliais besišvaistančių girtų žmonių.

 
Alfreda Gudienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: