Senvagės amūrai palikti likimo valiai

Maždaug prieš porą dešimtmečių pradėtas Panevėžio Senvagės įžuvinimas žoliaėdžiais amūrais veikiausiai bus tęsiamas ir šiemet, nes likimo valiai paliktos žuvys stipriau pašalus ir gausiau pasnigus, kaip jau buvo ir anksčiau, gali neišgyventi.

Buvęs ilgametis Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius, o dabar Panevėžio miesto mero pavaduotojas Valdemaras Jakštas, paklaustas kaip žiemai persiritus į antrą pusę laikosi Senvagės amūrai, patikino, kad iki šiol negirdėjęs, jog būtų problemų ir pridūrė, kad tai kitų tarnybų, tai yra, jo anksčiau prižiūrėtų aplinkosaugininkų rūpestis.

Vicemeras aiškino, kad jau ne pirmus metus Panevėžyje nusistovėjo tradicija rudens pradžioje rengti meškeriojimo varžybas ir leisti amūrus išžvejoti. Tiesa, per jas sugautas šias žoliaėdes žuvis galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Be to, žvejyba Senvagėje, įsigijus leidimą, leidžiama iki kito įžuvinimo, o vasarą – draudžiama.

V.Jakštas sutiko, kad privačiuose tvenkiniuose ir net kūdrose, šimtus kartų mažesnėse nei Senvagė, baltieji amūrai puikiausiai peržiemoja ir užauga iki dešimties ir daugiau kilogramų ir nors kažkada buvo paleistas gandas, kad ši žuvis nevalgoma, jos balta mėsa yra gana skani. Vicemero žodžiais, šeimininkas pasirūpina sniego nuo ledo nuvalymu, ekečių gręžimu, šiaudų ar nendrių pastatymu, vandens prisodrinimu deguonimi, todėl ten šios žuvys ir išgyvena. O su valdišku vandens telkiniu, išeina, kad viskas kitaip.

V.Jakštas akcentavo ir kitą faktą, jog atlikti skaičiavimai rodo, kad valyti sniegą, gręžti eketes, perpumpuoti vandenį, kad jis prisisodrintų deguonimi, yra gerokai brangiau nei pavasarį užpirkti naują amūrų partiją ir ją paleisti į Senvagę.

„Įžuvinimo tikslas, kad amūrai valytų žoles, nes Senvagės dugnas labai uždumblėjęs. Darant talkas ir valant Nevėžį prašiau narų panerti į Senvagę, tai jie sakė, kad dėl dumblo nebesimato į priekį ištiestos rankos“,- sakė V.Jakštas.

Beje, verta priminti, kad šiek tiek daugiau kaip prieš dvidešimt metų Senvagė buvo kapitaliai išvalyta ir visi dumblai buvo išvežti.

Amūro šventės 2019 nugalėtojas (antras iš dešinės) T. Ručys.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: