„Vero Cafe” įkūrėja Laima Vėželienė (asm nuotr.)

Septyniolika metų dirbanti kavos versle nustebino dar negirdėtais dalykais

„Per septyniolika metų veiklos mums rūpi ne tik kokybiška kava, ryšio ir bendruomenės puoselėjimas bei socialinis atsakingumas. Esame prisidėję prie įvairių socialinių iniciatyvų, kaip „Stebuklinga kava“ ir padėję socialinės programos „Big Brothers Big Sisters“ vaikams, po pandemijos pavasarį su komandos nariais prisijungėme prie projekto „Nacionalinis neliečiamojo miško paramos projekto“ ir pasodinome 3000 medelių. O kur įvairios švietimo, edukacinės iniciatyvos, tikime, jog turime palaikyti vienas kitą“, – sako „Vero Cafe” įkūrėja Laima Vėželienė.

Pasak Laimos, šįkart kviečia lietuvius likti neabejingais ir savo gerumu pasidalinti su Lietuvos zoologijos sodo augintiniais, o naują akciją įkvėpė žinoma moteris, televizijos laidų vedėja.

Kavos mylėtojai  prisidės prie Lietuvos voverių išsaugojimo

Naujausias socialinis projektas „Nusiųsk voveriukui riešutą” gimė, kai vieną šeštadienio vakarą lietuviškos kavos tinklo  įkūrėja L. Vėželienė stebėjo populiarų LRT televizijos projektą „Aš tikrai myliu Lietuvą”, kuriame išgirdo vienos iš laidos vedėjų D. Filmanavičiūtės repliką apie voverę.

„Negaliu patikėti, kad tai, kas man atrodo tiesiog doviliukiškas leptelėjimas TV eteryje, kito žmogaus galvoje pavirsta nuostabia iniciatyva! Tegul būna žiema maloni ir kovinėms voverėms Lietuvos zoologijos sode, ir toms, kurios kaip aš – nuolat sukasi nenustojančiame rate, bet tikrai žino, kad kartais būtina stabtelėti, išgerti geros kavos ir sutraškinti riešutėlį geresnei nuotaikai“, – apie naują „Vero Cafe” draugystę su Lietuvos zoologijos sodu kalba žinoma televizijos laidų vedėja, komunikacijos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Iš pradžių Laima norėjo apsiriboti tik naujausia kava – voverių late, tačiau praėjus kelioms dienoms, suprato, nori įprasminti idėją. Taip išsivystė platesnis socialinis projektas su Lietuvos zoologijos sodu Kaune.

Beje, taip sutampa, kad pasaulinė voverių diena minima lapkričio 17 d., ją švenčia dauguma zoologijos sodų. „O lapkričio 15 d., mūsų kavinių tinklas švenčia septynioliktą gimtadienį, tad dviguba proga švęsti ir prisidėti prie socialinės akcijos – nusiųsti voveriukui riešutą ir 0,30 Eur nuo kiekvieno puodelio keliauja Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų paramai.

Metė darbą finansų srityje, nėrė į kavos verslą

Laima, baigusi studijas, svajojo apie profesines aukštumas bankininkystės ir finansų srityje, mintyse nukeliaudavo apie stulbinančią karjerą Volstrite ir Silicio slėnyje, Amerikoje ar Europos didmiesčiuose. „Tačiau įvyko gyvenimas, susipažinau su dabartiniu vyru Dariumi, gimė vaikai ir likome gimtajame Kaune. Ir didžiosios ekonominės krizės išvakarėse, 2007 metais su vyru nusprendėme kurti kavinių tinklą. Daugelis sukiojo pirštą ties smilkiniu, ką mes darome? Tačiau mes tikėjome savo idėja, žinoma, kurti verslą, o dar lietuvius pratinti prie naujo dalyko – išsinešti kavos, buvo tikras iššūkis. Neslėpsiu, kartais vakare grįžę į namus, su vyru susižvalgydavome, ar gal einame savo asmeninės katastrofos link, mat aplinkui visi bankrutavo, neteko darbų, pajamų bei investicijų. Buvo pilka, aplink niūrios mintys, o mes tokie vizionieriai, bandome pasiūlyti kavos puodelį išsinešti“, – pasakoja verslininkė.

Pasak Laimos, kava yra ne tik gėrimas, bet ir tam tikras ritualas, socialinis reiškinys. Šiandien kava buria ne tik žmones, bet ir skatina prisidėti prie iniciatyvų bei visuomenės pokyčių.

Įkvepiančios moterys skatina kurti iniciatyvas

Kavos tinklo „Vero Cafe” įkūrėja prisipažįsta, kad žmogaus gyvenimas per trumpas – neįmanoma išragauti viso pasaulio kavų. Su sutuoktiniu teko aplankyti kavos plantacijas Kolumbijoje, Salvadore, Kosta Rikoje, Sumatroje. Keliaudama, Laima bando suprasti ir kitą pusę – pamatyti, kaip auga kavamedžiai, kuo gyvena juos auginantys žmonės.

„Kai pradėjome su vyru Dariumi vykti į plantacijas, tuomet sužinojau, kad kavos medis žydi vos tris dienas. Ir suvokiau, kodėl kava visą laiką bus brangi. Mat tai yra rankų darbas. Pavyzdžiui, nuo vieno kavamedžio nuskinama tik apie 1.5 kg kavos pupelių. O geros kokybės kava auginama gana aukštai kalnuose, sukurti terasas, apsaugines tvoras, apsaugoti nuo gamtos stichijų, surinkti derlių reikia daug rankų darbo,“ – sako verslininkė.

Besilankant plantacijose svetur, Laima su vyru Dariumi suprato, žmonija turi skirti dar daugiau dėmesio gamtos išsaugojimui. „Klimato kaita turi neigiamą įtaką kavos augalams, tad jau dabar jaučiamos neigiamos pasekmės. Mažėja plantacijos, audros, potvyniai sunaikina derlių, o taip didėja kavos sąnaudos. Tad mes turime tvariai bei žaliai gyventi“, – teigia L. Vėželienė.

Laimos teigimu, visą laiką norėjo atverti savo širdį, padėti kitiems. Tad ir versle stengiasi inicijuoti socialines akcijas bei iniciatyvas. „Mane įkvepia ne tik kava, bet ir patys žmonės. Ypatingai charizmatiškos, socialiai aktyvios ir iniciatyvios moterys. Šiandien mūsų gyvenimas neužsidaro darbe ar namuose tarp keturių sienų, šeimos rūpesčių. Mes randame kiekviena savo išeitį, kaip suderinti karjerą, šeimą ir asmeninį tobulėjimą. Tvirta disciplina, išankstinis visko planavimas ir gyvenimo skonis padeda man išbalansuoti tarp skirtingų sferų ir būti laimingai,“ – atvirai prisipažįsta L. Vėželienė.

Galiausiai artėjant gražiausioms metų šventėms, verslininkė kviečia stabtelėti ir pagalvoti apie įkvepiančius dalykus. „Mat įkvėpimas naujoms iniciatyvoms, kūrybiškoms verslo idėjoms ateina netikėtai – žiūrint televiziją, vaikščiojant miške, skaitant knygą ar dalyvaujant konferencijoje. Svarbiausia – palaikykime viena kitą, nebijokime įsiklausyti į savo autoritetų žodžius. Ačiū Dovilei Filmanavičiūtei už iniciatyvos palaikymą  – padėti voverėms. Juk žiemą rūpesčio ir globos reikia ne tik mūsų mylimiems žmonėms, bet ir gyvūnams“, – sako Laima.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: