Sergamumas COVID-19 liga Panevėžyje nemažėja

Spalio 19 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Panevėžyje sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 43,1 atvejį. Šis skaičius įrodo, kad sergamumas nemažėja ir miestiečiai skatinami išlikti budrūs.

„Bendra situacija tiek šalyje, tiek Panevėžyje negerėja, tad turime būti pasiruošę įvairiems scenarijams. Kol kas miesto gyvenimas ir toliau vyksta įprastai, tačiau sergamumui nemažėjant, turime laikytis visų rekomendacijų bei reikalavimų. Dar kartą prašome miestiečių būti itin atidžiais ir laikytis saugaus atstumo bei dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones – šiuo metu tai pagrindinė prevencinė priemonė, būtina bet kokiuose susibūrimuose, viešose vietose, uždarose patalpose“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Svarbu, kad Panevėžyje veikiančių įvairios įstaigos, įmonės ir toliau laikytųsi maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti savo darbuotojus nuo susirgimo koronavirusu bei vadovautųsi Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu prevencijos priemonių sąrašu dėl COVID-19 kontrolės.

Pagrindinės rekomenduojamos prevencijos priemonės įvairių sektorių įstaigoms, įmonėms:

–          Saugus 1-2 m atstumo laikymasis;

–          Veidą dengiančių apsauginių priemonių dėvėjimas;

–          Rankų ir aplinkos higiena;

–          Susirinkimai ir posėdžiai nuotoliniu būdu;

–          Nuolatinis sveikatos būklės stebėjimas;

–          Srautų atskyrimas;

–          Prioritetas paslaugų teikimui nuotoliniu būdu.

Taip pat, primename, kad ir viešajame transporte vis dar galioja reikalavimai dėvėti apsaugines kaukes, išlaikyti ne mažesnį nei 2 m atstumą. Viešojo transporto priemonėse rekomenduojama vežti tiek keleivių, kiek yra sėdimųjų vietų. Jei vežami stovintys keleiviai – turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas (išskyrus tarp sutuoktinių, artimųjų ir pan.). Rekomenduojama neprekiauti kelionės bilietais viešojo transporto priemonėse. Taip pat privaloma kiekvienoje jų įrengti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje rankų dezinfekavimo priemones.

Daugiau rekomendacijų dėl prevencijos priemonių rasite Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje www.sam.lt. Saugokime save ir vieni kitus!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: