AINA.LT nuotr.

Serganti mergina nuvežta į Kauno klinikas

Panevėžio teritorinei ligonių kasai (TLK) tarpininkaujant, sunkiai serganti pacientė Respublikinės Panevėžio ligoninės transportu buvo nugabenta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninę (LSMUL) Kauno klinikas. Ligonės globėja įsitikinusi, kad gydymo įstaigose ne visada yra paaiškinama pacientams, kaip gauti vieną ar kitą paslaugą, todėl pagalbos tenka ieškoti įvairiose institucijose. Šiuo atveju – ligonių kasoje.

Negalios ištiktą 21 metų seserį Violetą globojanti panevėžietė Irena (tikrieji globėjos ir jos sesers vardai pakeisti, Panevėžio TLK jie yra žinomi) pasakoja, kad prieš 6 metus pėsčiųjų perėjoje automobilio partrenkta ir sunkią smegenų traumą patyrusi Irenos sesuo liko gulėti ant patalo, merginai reikalinga nuolatinė priežiūra ir slauga. Šių metų sausio pabaigoje ji ėmė karščiuoti ir buvo net du kartus paguldyta į VšĮ Respublikinę Panevėžio ligoninę, joje gydyta daugiau kaip 2 savaites.

Kaip pasakoja Irena, sumažinti Violetos karščiavimą sekėsi sunkiai. Kai pirmą kartą temperatūra vis dėlto nukrito, sesuo buvo išleista į Šv. Juozapo globos namus, kur pastaruoju metu yra slaugoma. Deja, tą pačią dieną temperatūra vėl pakilo ir į ligoninę teko gultis antrą kartą. Matydama, kaip Violeta kankinasi, panevėžietė gydančios gydytojos sako prašiusi siuntimo į LSMUL Kauno klinikas, kur seseriai po eismo įvykio buvo atliktos kelios operacijos: šalinta hematoma, atliktas šuntavimas ir kt. Ji tikėjosi: galbūt Kauno klinikose pavyks nustatyti karščiavimo priežastį. Tačiau temperatūrai sumažėjus, pacientė vėl buvo išleista į Šv. Juozapo globos namus, paskirta tęsti gydymą antibiotikais.

Situacija susiklostė taip, kad karščiavimą ir šįkart pavyko pristabdyti tik trumpam – grįžus ligonės karščiavimas atsinaujino, tad Irena pati nuvyko į Kauną pasikonsultuoti su medikais dėl galimo Violetos gydymo plano. Gavusi atsakymą, jog ligonės būklę tikslinga įvertinti LSMU Kauno klinikose, globėja išskubėjo siuntimo pas šeimos gydytoją. Jis buvo išrašytas, tačiau panevėžietė susidūrė su kita problema: reikėjo specialaus medicininio transporto ligonei nuvežti. Pagalbos Irena kreipėsi į Panevėžio TLK.

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus specialistai susisiekė su šeimos gydytoja, Panevėžio miesto savivaldybės Sveikatos skyriumi, greitosios medicinos pagalbos stotimi, Respublikine Panevėžio ligonine. Išsiaiškinus situaciją, ligonei į Kauną nuvežti buvo skirtas Respublikinės Panevėžio ligoninės automobilis.

Irena dėkinga šeimos gydytojai Miglei Kuzmickienei, nuoširdžiai besirūpinančiai jos sunkiai sergančia seserimi, taip pat ligonių kasai ir Respublikinei Panevėžio ligoninei, sudariusioms galimybę nuvežti seserį į Kauną. Deja, globėja jaučia nuoskaudą dėl Respublikinės Panevėžio ligoninės gydančios gydytojos požiūrio į ligonę, dėl to, kad gydytoja, pasak Irenos, žinodama, kad Violetai nėra vilties pakilti nuo patalo, nebesivargino palengvinti jos kančių ir suteikti galimybės karščiavimo priežasčių paieškoti kitur.

Panevėžio TLK informuoja: jei sunkaus ligonio gydymas stacionare užsitęsia, bet nepavyksta pašalinti ligos požymių, nustatyti jos priežasčių, pacientas, išsamiai įvertinus jo būklę,  gali būti vežamas į kitą gydymo įstaigą ligoninės transportu.

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: