L. Kovalevskienės nuotr.

Sertifikuotos trys socialinių paslaugų įstaigos

Kovo 11 dieną Ignalinos rajono Dūkšto globos namuose lankėsi  socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė. Ji įteikė Europos socialinių paslaugų kokybės – EQUASS Assurance – sertifikatus trims rajono akredituotoms socialinių paslaugų įstaigoms. Tai tikrai reikšmingas pasiekimas. Solidžius dokumentus su geriausiais palinkėjimais gavo Ignalinos rajono socialinių paslaugų centras (direktorė Roma Ksenzovienė), Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras (Audronė Petrovienė) ir Dūkšto senelių globos namai (Giedrė Karpickienė). Šiose įstaigose vykdytos EQUASS sertifikavimo, mokymo ir konsultavimo sistemos veiklos siekia įgyvendinti Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos reikalavimus. Įstaigos sertifikuotos trejiems metams, jos įpareigotos kasmet teikti ataskaitas apie veiklos efektyvumą, pažangą ir paslaugų plėtrą.

Lietuvoje EQUASS sertifikatus jau yra gavę 117 socialinių paslaugų įstaigų. ,,Džiaugiuosi kiekvienu įteiktu pažymėjimu, kuris rodo tam tikrą kokybės standartą ir liudija apie gerus vidinius įstaigų pokyčius, profesinio prestižo kilimą. Tai ir santykiai kolektyve, ir kolektyvo santykiai su žmonėmis – jie reikalauja ypatingo profesionalumo, meistriškumo…“,– sakė įstaigų vadovus, koordinatorius sveikinusi ministrė. Savo gimtuoju kraštu džiaugėsi mokymus ir konsultacijas organizavusio Valakupių reabilitacijos centro projektų koordinatorė Rasa Noreikytė-Ustinavičienė, kuriai dėkota už pagalbą, nuoširdų bendravimą. Įstaigų direktorės taip pat pasidžiaugė svarbiu įvertinimu ir juntamais pokyčiais. Nors reikėjo parengti daugybę įvairių dokumentų, tvarkų ir tas darbas iš pradžių atrodė tiesiog biurokratinis, nelabai reikalingas, dabar jaučiama viso to prasmė: tai  didesnis pasitikėjimas, įgytos žinos ir naujos kompetencijos, supratimas, koks svarbus yra socialinis darbas.

Įstaigas sveikino savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskienė. Už parodytą dėmesį Ignalinai jie dėkojo viceministrei ir Valakupių reabilitacijos centro atstovei. Buvo pasidžiaugta profesionalia rajono socialinės srities įstaigų, specialistų veikla ir mokėjimu bendradarbiauti, siekti tobulėjimo. Dalintasi geromis istorijomis. Audronė Petrovienė pasakojo apie paslaugas šeimai, krizių centro veiklą ir matomus globojamų šeimų, mamų ir jų santykių su vaikais pokyčius. Kalbėta ir apie Socialinių paslaugų centro senyvo amžiaus žmonėms namuose teikiamas paslaugas, kurias būtina plėsti.

Parengė Ignalinos rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene vyr. specialistė Lina Kovalevskienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: