Šešėlinė Vyriausybė ketina ne vien kritikuoti, bet ir patarti

Didžiausia opozicinė Seimo Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija paskelbė šešėlinės vyriausybės sudėtį bei jos veiklos programą. Šešėliniu premjeru tapo iš Seimo pasitraukęs LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, o šešėlinio Ekonomikos ir inovacijų ministro portfelis patikėtas buvusiam Panevėžio miesto vicemerui Deividui Labanavičiui. Buvusio šalies ministro pirmininko ir LVŽS vedlio Seimo rinkimuose Sauliaus Skvernelio šešėlinėje vyriausybėje nėra.

Paprašytas palyginti darbą savivaldybėje ir Seime, D.Labanavičius sakė, kad darbas yra panašus, tačiau šalies valdžios rūmuose jis daug kartų yra intensyvesnis. Anot jo, jei Panevėžio miesto tarybos posėdžiai vykdavo kartą per mėnesį, kartą per mėnesį posėdžiaudavo komitetai, tai Seime kas savaitę vyksta bent po du plenarinius posėdžius, be to vyksta darbas komitetuose, komisijose.

„Medžiagos ir informacijos srautai yra didžiuliai, kad net sunku įsivaizduoti. Gerai, kad yra frakcija, kurioje yra įvairių sričių specialistų, kurie padeda išsiaiškinti situaciją bei įsigilinti į ją“,- sakė karjeros laiptais kylantis politikas.

Panevėžyje buvęs daugumoje, o Seime likęs opozicijoje D.Labanavičius sutiko, kad darbas skirtingose barikadų pusėse skiriasi. Anot jo, neretai geri opozicijos siūlymai yra atmetami, tačiau kartais šiek tiek vėliau jie yra registruojami kaip valdančiųjų projektai, o jau tada jiems uždegama žalia šviesa.

„Mums nesvarbu kas yra sprendimo pateikimo autorius. Svarbu, kad būtų priimami šaliai ir žmonės reikalingi sprendimai“,- sakė tik tris mėnesius Vilniuje dirbantis panevėžietis.

Prakalbus apie naujas kaip ir neetatines pareigas, D.Labanavičius sakė, kad vienas iš porinkiminių LVŽS pažadų buvo sudaryti šešėlinę vyriausybę, kurios tikslas būtų ne vien oponuoti valdantiesiems, bet ir siūlyti problemų sprendimo būdus.

„Šešėlinė vyriausybė yra pasitvirtinusi savo veiklos programą. Mes ne vien kritikuosime, bet pasiūlysime ir savo pagalbą. Mes nurodysime ne tik tai, kas daroma blogai, bet kokį sprendimą priimtume ar kaip darytume patys. Tikimės, kad tai padės Vyriausybei nedaryti klaidų arba jų daryti mažiau. Aš asmeniškai iššūkių nebijau, nes su jais pirmiausia susidūriau tapdamas Panevėžio vicemeru. Manau su naujais iššūkiais susitvarkysiu ir Seime, o kaip tai pavyko padaryti parodys laikas“,- kalbėjo D.Labanavičius.

Beje, praėjusią savaitę šešėlinis Ekonomikos ir inovacijų ministras D.Labanavičius kreipėsi į Vyriausybę prašydamas paaiškinti, kodėl Lietuva viena iš nedaugelio Europos Sąjungos  valstybių iki šiol nepateikė ekonomikos atsigavimo ir atsparumo didinimo plano, pagal kurį šalis galėtų panaudoti beveik 3 mlrd. eurų dotacijų ekonomikai.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: