Šeštadienį Bernatoniai virto Sūrių sostine

Sūrių sostinė – Bernatoniai – švenčia. Jau XVIII-ąjį rugsėjį ši Panevėžio rajono gyvenvietė pasitiko „Sūrių švente“. Jau įprasta, kad pirmosiomis rudens savaitėmis virinamas pienas, slegiama varškė ir gardinama ji įmantriausiais priedais.

Kaip ir kasmet, Bernatonių ir aplinkinių gyvenviečių sūrininkės pasižymėjo originalumu. Ant stalo, po iškilmingo sūrių parado, nugulė įvairiausi – kepti, slėgti, saldaus pieno, su kmynais, su uogomis, varškės, fermentiniai, daržovėmis bei gėlėmis puošti – sūriai. Tai tikrų tikriausi rankų darbo meno kūriniai, kurių kiekvienas buvo įvertintas dideliu šventės dalyvių dėmesiu.

Anksčiau Bernatonių „Sūrių šventės“ metu vykdavo aukcionas, kurio metu didžiausią kainą pasiūlęs asmuo galėjo įsigyti jam labiausiai patikusį sūrį. Pastaraisiais metais dėl laiko stokos buvo priimtas sprendimas sūrių dalybas įgyvendinti kitaip. Visą dieną norintieji galėjo pirkti loterijos bilietus, kurių kiekvienas buvo laimingas. „Ne kiekvienas į šventę „konkurencingas“ sumas pinigų atsineša. Nusprendėme surengti loteriją, kurios dalyviai neliko be pralaimėjimo. Išpardavėme visus 170 bilietų“, – naujienų portalui JP sakė viena pagrindinių renginio organizatorių, Bernatonių bendruomenės pirmininkė Rėda Ona Manikienė.

Bernatonių šeimininkės bei įmonių atstovai šiais metais paradui parūpino beveik 100 įvairių sūrių.

Visą dieną vykusiame renginyje buvo gausu muzikos, spektaklių, šokių ir žaidimų vaikams.

Renginiui finansavimą skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Panevėžio rajono savivaldybė ir kiti geros valios rėmėjai.

Arnetos Matuzevičiūtės informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: