Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Šeštadienį jus kviečia Birutės gatvelės šventė

Jau šį šeštadienį nuo 17 val. Jūsų laukia  senosios Birutės gatvelės šventė, kurią rengia ne tik Panevėžyje, bet ir gerokai už Lietuvos ribų žinomos užeigos “Prie uosio” šeimininkas aludaris Vidmantas Perevičius.

Prieš beveik 200 metų akmenimis grįsta A.Smetonos ir Respublikos gatves jungianti Birutės gatvelė mena senus laikus. Archeologų teigimu, tuometė Panevėžio valdžia 1820 metais priėmė nutarimą, kad reikia akmenimis išgrįsti turgaus aikštę ir aplinkines gatves, tarp jų – ir Birutės. Ilgą laiką ši gatvelė buvo užlieta asfalto sluoksniu bet 2010-ųjų vasarą joje tiesiant kanalizacijos tinklus darbininkai pašalino asfaltą ir po juo rado gerai išsilaikiusį iš akmenų grįstą bruką.

Jei ne  seklyčios “Prie uosio” šeimininkas aludaris Vidmantas Perevičius, kuris ant kojų sukėlė paminklosaugininkus ir žiniasklaidą, gatvelė vėl būtų užlieta asfaltu, o senoviniai akmenys, matyt, būtų papuošę kokio nors turčiaus ar prakutusio valdininko sodybą. Netrukus ir miesto savivaldybė nusprendė dalį Panevėžio istoriją atspindinčio autentiško grindinio neslėpti po asfaltu.

Nepaslėpė, bet ir nesirūpino. O tuo tarpu grindinys susmego, lietaus kanalizacijos praktiškai nėra. Gatvelės pradžioje, prie teatro “Menas” esantis lietaus kanalizacijos šulinys visada užsikimšęs ir po lietaus toje vietoje telkši balos. Nors į seklyčią “Prie uosio” vaikščiojo ir pats meras, Tarybos nariai, savivaldybės bei jos įstaigų darbuotojai vedė ne vieną užsienio delegaciją ar garbų svečią, valdininkų žandai iš gėdos neraudonavo. Todėl, anot šventės rengėjo Vidmanto Perevičiaus, jau aštuonerius metus rengiama Birutės gatvelės šventė ne tik proga susibėgti kaimynams, bet ir galimybė atkreipti dėmesį į metų metus nesprendžiamą problemą. Užsukite.

Programoje dainų klubo “Raskila” pasirodymas, tradicinis žuvienės virimas, Baltų karybos klubo “Vilkatlakiai” kovos, klubinėtojų pamėgto projekto”Vinilo istorijos” 2019 sezono atidarymas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button