TV3 nuotr.

„Šeštadienio gero kino vakaras“ su filmu „Marsietis“: subtilus humoras neįtikėtinoje istorijoje apie išgyvenimą kosmose

Kiekvieną savaitgalį „Šeštadienio gero kino vakaras“ džiugina žiūrovus puikiai visame pasaulyje įvertintomis kino juostomis. Šiandien žiūrovai išvys mokslinės fantastikos fanų pamiltą filmą „Marsietis“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliekantis vienas garsiausių Holivudo aktorių Mattas Damonas išgyvens kiekvieno astronauto baimę – amžiams likti kosmose.

„Marsietis“ – kino juosta, pastatyta pagal Andy Weiro knygą. Pastarasis yra mokslinės fantastikos entuziastas, kurio pėdomis seka ne tik kiti knygų autoriai ar sci-fi fanai, bet ir režisieriai. Režisierius Ridley Scottas – vienas iš jų.

Mokslinės fantastikos kino mėgėjai neretai atpažįsta R. Scotto kūrybą, kadangi pastarojo 1979 metų filmas „Svetimas“ jau tapo visų laikų klasika. Ne išimtis buvo ir „Marsietis“ – įkvėptas A. Weir knygos, R. Scottas nusprendė įgyvendinti jos ekranizaciją. O vėliau kino juosta netgi laimėjo „Auksinio gaublio“ apdovanojimą.

Kaip pastebi TV3 kino apžvalgininkas Laurynas Stonkus, dėl to stebėtis neverta, mat filmas – itin tikslus. Pati NASA prisidėjo rašant filmo scenarijų, kūrybinei komandai itin detaliai išaiškindama, kas kosmose įmanoma, o kas – ne.

Filme pasakojama istorija apie astronautų komandą, kuri atlieka misiją Marse. Kilus didžiulei audrai, astronautas Markas Watney neplanuotai atsiskiria nuo savo įgulos ir lieka užmarštyje. Išgyvenęs, tačiau į pavojingą planetą nusileidęs Markas, visų mintyse yra žuvęs. Tačiau jo viltys išsigelbėti ir grįžti į žemę – vis dar gyvos.

Net ir kosminę audrą įveikęs Markas imasi iniciatyvos. Suvokdamas, jog jo maisto atsargos senka, jis ima naudotis biologinėmis atliekomis, pradeda tręšti dirvą. Jo tikslas – išauginti bulvę. Tačiau astronautas puikiai supranta, jog jo situacijoje, maistas yra tik smulkmena. Pagrindinė filmo herojaus užduotis – susisiekti su kolegomis žemėje. Įdomu tai, kad nors šis M. Damono sukurtas vaidmuo nelaimėjo „Oskaro“, tačiau profesija – astronautas botanikas – liko įamžinta mokslo pasaulyje.

Filmas kupinas įtampos, dramos bei kovos už gyvybę, o pagrindinis veikėjas nestinga ir ironijos. Ne veltui sakoma, jog humoras – vienas iš prisitaikymo mechanizmų. Juk stresinėje situacijoje atsidūręs žmogus geriausiai nusiramina būtent juokaudamas.

„Marsietis“ – mokslinės fantastikos filmas, tačiau tai anaiptol nereiškia, jog ši juosta skirta tik su pastarąją susipažinusiems žiūrovams. Šis filmas pritaikytas visiems, kurių gyvenimuose nestinga iššūkių – ir visai nesvarbu, jie patiriami kosmose, ar ant žemės.

„Viską apibendrinus, „Marsietis“ yra vizualiai pribloškianti, įdomių ir nesausų mokslinių faktų pilna drama apie nepalaužiamą vieno žmogaus dvasią ir jo pastangas išgyventi, net jei ir visos kortos krenta prieš jį. Ilgametė R. Scotto patirtis ir nepriekaištingai M. Damono įkūnytas personažas, kurio, regis, neįmanoma nemėgti, sukuria turbūt ne tik vieną geriausių kosmoso, bet ir išlikimo, ir asmeninės dramos istoriją, – sako L. Stonkus, o visą jo apžvalgą apie šį filmą galite rasti čia: https://bit.ly/3ONz0jE

„Šeštadienio gero kino vakaras“ su filmu „Marsietis“ – jau šiandien, 21.50 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: