Arklio muziejaus nuotr.

Šeštadienis Niūronyse

Rugpjūčio mėn. 13 d. šeštadienio programa Arklio muziejuje

12-17 val. Edukacinis užsiėmimas „Karo žirgas“ Arklio muziejaus Striukų sodyboje

Vytauto Didžiojo karo muziejus atvyksta į Arklio muziejų. Rugpjūčio 13 d. (šeštadienį) nuo 12 iki 17 val. edukaciniame užsiėmime „Karo žirgas“ karo muziejaus edukatoriai primins, kokia buvo žirgo reikšmė mūsų tautos istorijoje, kultūroje ir krašto gynyboje.

Nuo senų senovės Lietuvos kariuomenės pagrindą sudarydavo raitas karys. Ne viename Lietuvos mūšyje raiteliai vaidino lemiamą vaidmenį, kurių tarpe radosi ir husarai – stipriausia pasaulyje kavalerija, kurios karys modernioje kariuomenėje lyginamas net su šarvuočiu. Atkūrus Lietuvos Respubliką, formuojami buvo ir raitelių būriai. Ne veltui būtent raitas karys vaizduojamas Lietuvos herbe. Vytis – tai bėgti iš paskos, persekioti priešą ar, galų gale, išvyti jį iš šalies.

Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia susipažinti su viduramžių laikų riterių šarvais bei ginklais, išbandyti savo taiklumą šaudant iš lanko bei prisiliesti prie dar paraku kvepiančių šimtamečių Nepriklausomybės kovų ginklų, eksponuojamų centriniuose karo muziejaus rūmuose.

14 val. Spektaklis „Vejo mylimoji“ Arklio muziejaus Striukų sodybos klojime

Rugpjūčio mėn. 13 d. 14 val. Kupiškio kultūros centro Unės Babickaitės teatras pristato poezijos spektaklį „Vėjo mylimoji“ (rež. Jonas Buziliauskas). Spektaklis pastatytas pagal poetės Giedrės Murnikovienės kūrybą ir skirtas Unės Babickaitės 125 metų gimimo sukakčiai paminėti. Tai spektaklis apie amžiną vyro ir moters konfliktą, bandymą pažinti ir suprasti vienas kitą, moters jausmus, jos praradimus, ieškojimus ir atradimus…

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Arklio muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: