Sferinis kinas … „Židinio“ bibliotekoje!

Spalio 6 dieną atvykę į „Židinio“ biblioteką skaitytojai buvo maloniai nustebinti – vietoj įprastų stalų, lentynų viduryje salės stovėjo … neįprastas milžiniškas kupolas. Juk tikrai ne kiekvieną dieną bibliotekoje pamatysi tokį reginį! O dar jeigu pridėsime galimybę jame pasibūti ir pamatyti … filmus tai – ne eilinė patirtis.

Štai tokią šaunią dovaną savo bendruomenei padovanojo bibliotekininkės į svečius pasikvietusios Mobilųjį planetariumą su sferiniu kinu, kurio seansai visą dieną džiugino bibliotekos bendruomenę – vaikus, jaunimą ir suaugusius!

Kiekvienas patvirtins, jog geras filmas įtraukia, nukreipia mintis į kitokį pasaulį. Sferinės projekcinės sistemos pagalba viso kupolo viduje išgaunamas neįtikėtinas 360° laipsnių vaizdas, ko negali pasiūlyti joks kitas šiuolaikinis kino teatras.

Seanso metu, įsitaisę ant minkštų kilimėlių, užvertę galvas, dalyviai jausdamiesi, tarsi būtų po atviru dangumi, gėrėjosi pažintiniais sferiniais kino filmais. Pirmieji šią pramogą išbandė lopšelio-daželio „Kregždutė“ auklėtiniai. Vaikai žiūrėjo filmą „Užburtasis rifas“, kuriame dera linksmas humoras ir senovės legendos, susipina intriguojantis siužetas apie nykstantį užkerėtą rifą ir jo gelbėtojus: išmintingąjį delfiną Džeiką bei žuviuką Neūžaugą.

„Saulėtekio“ progimnazijos mokiniams buvo demonstruojamas filmas „Poliarinė naktis“ apie

dviejų draugų – Pietų ašigalio pingvino Džeimso ir linksmo baltojo lokio Barnio iš Šiaurės ašigalio nuotykius. Herojai pasistato observatoriją, kartu stebi žvaigždes ir bando išsiaiškinti, kodėl žemės ašigaliuose yra tokia ilga naktis. Siekdami gauti daugiau atsakymų į savo klausimus, jiedu susikonstruoja erdvėlaivį ir keliauja į Marsą bei Saturną.

Suaugusieji bibliotekos bendruomenės nariai žiūrėjo įkvepiančią aviacijos mokslo istoriją „Svajonė skristi“ apie pirmuosius žmogaus bandymus skristi, oro balionių, dirižablių, lėktuvų, naikintuvų, ir galiausiai raketų bei kosminių laivų išradimą, aviacijos pradininkų Leonardo da Vinčio, brolių Mongolfjė bei brolių Raitų nuveiktus didelius darbus.

Susirinkusieji su neslepiama nuostaba veide, susižavėjimo šūksniais, stebėjo kupolo erdvę, kurioje pažintinė informacija, supratimas apie mūsų visatą ir jos slėpinius bei atradimus buvo perteikiamas originaliai, pasitelkiant efektingus vaizdus, garso efektus, įtaigų įgarsinimą.

45 minučių trukmės nuotykio metu, žiūrovus lydėjo nepaprasti pojūčiai, unikalūs ir neregėti vaizdai – per visą kupolą besisukantys vaizdai, krintančios žvaigždės, kelionė po vandenyno gelmes, dangaus ir kosmoso platybės, sudarę itin tikrovišką reginį, leidę ne tik žiūrėti, bet ir patiems pasijusti neįtikėtinų bei neapčiuopiamų įvykių dalyviais.

Po seansų visi pritarė, kad tai buvo ne tik neįprasta bei smagi pramoga, palikusi neišdildomą įspūdį, bet ir labai įdomi ir naudinga netradicinio ugdymo pamoka, kurios metu galėjai praplėsti žinais bei pasijusti lyg tikras povandeninio pasaulio tyrinėtojas, astronautas, biologas ar mokslininkas… Įspūdžių buvo tiek daug, kad net grįžimas į realybę tapo šiek tiek mistiškas, pakylėtas ir sklidinas gerų emocijų.

Mobilaus planetariumo vizitas „Židinio“ bibliotekoje – tai pagreitį įgavusio Kultūros tarybos daliniai finansuojamo projekto „Biblioteka – tavo šeimos narys“ vienas renginių.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: